Ünlü müzik grubu Turan Ethno, konser verdi – D20Haber
23.04.2024, Salı
15 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Ünlü müzik grubu Turan Ethno, konser...

Ünlü müzik grubu Turan Ethno, konser verdi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 17 Mart 2024 Pazar - 16:09Güncelleme: 17 Mart 2024 Pazar - 16:09
Ünlü müzik grubu Turan Ethno, konser verdi

Denizli Büyükşehir Belediyesinin ramazan ayı dolayısıyla düzenlediği etkinlikler, dünyaca ünlü Kazakistanlı müzik grubu Turan Ethno Folk Band (Er Turan) konseriyle başladı.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin 11 ayın sultanı ramazan ayına özel hazırladığı “Büyükşehir’le Ramazan” programları başladı. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilen ilk etkinlik tasavvuf musikisi sanatçısı Mehmet Kemiksiz’in dinletisi oldu.

Dün akşam ise dünyaca ünlü Kazakistanlı müzik topluluğu Turan Ethno Folk Band (Er Turan) sahne aldı. Programı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, davetliler ve çok sayıda vatandaş izledi.

 

KONSERE YOĞUN İLGİ

Bir süre önce düzenledikleri Er Turan konserine çok yoğun ilgi olduğunu, vatandaşların talebi üzerine bir kez daha dünyaca ünlü müzik gurubunu Denizlililer ile buluşturduklarını söyleyen Zolan, “Ben tekrar davetimizi kabul edip geldiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Ramazan ayının manevi huzur ve bereketini hep birlikte yaşamayı dileyen Zolan, Büyükşehir’le Ramazan programlarının süreceğini söyleyerek, tüm Denizlilileri bu güzellikleri hep birlikte yaşamaya davet etti.

Konuşmanın ardından eski ulusal çalgı seslerini çağdaş uygulama ve yorumla buluşturan Turan Ethno Folk Band, konserde geleneksel Türk ezgilerini seslendirdi.

BÜYÜKŞEHİR’LE RAMAZAN PROGRAMLARI

Denizli Büyükşehir Belediyesinin ramazan ayına özel hazırladığı Büyükşehir’le Ramazanprogramları 22 Mart 2024 Cuma günü saat 21.30’da sevilen sanatçı Fatih Erkoç konseri ile sürecek. 23 Mart 2024 Cumartesigünü saat 21.30’da Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Kent Orkestrası’nın ‘Ramazan İlahileri’ konseri yapılacak. 6 Nisan 2024 Cumartesi günü ise saat 21.30’da seslendirdiği ezgilerle dinleyicileri büyüleyen Eşref Ziya Terzitasavvuf müziği konseri ile gönüllerde hoş bir seda bırakacak. 7 Nisan Pazar günü saat 21.30’da düzenlenecek son Büyükşehir’le Ramazan programında ise sevilen müzisyen Feyzullah Çelebi sahne alacak.