21.04.2021, Çarşamba
9 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Üçgen’den kesintisiz geçişte ilk adım tamam

Üçgen’den kesintisiz geçişte ilk adım tamam

Haber Merkezi - 22 Ocak 2018 Pazartesi - 15:58 Üçgen’den kesintisiz geçişte ilk adım tamam

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin tamamlama aşamasına getirdiği Üçgen Köprülü Kavşakları projesinde, İzmir-Antalya ve Ankara-Antalya karayollarının bağlantısını sağlayan viyadüklerin gidiş yönüne olan bölümleri trafiğe açıldı.

A- A+

İzmir, Ankara ve Antalya karayollarının kesiştiği nokta olan Üçgen’de yapılan köprülü kavşakların bir bölümünden ulaşım sağlanmaya başladı. Trafiğe ilk açılış İzmir-Antalya ve Ankara-Antalya gidiş yönü istikametinde yapıldı. Kentin trafik yoğunluğunu büyük ölçüde sonlandırmak amacıyla hayata başlatılan Üçgen Köprülü Kavşakları projesinin İzmir-Antalya ve Antalya-İzmir ulaşımını sağlayacak viyadükler, 2’şer şeritli ve 17 ayaktan oluşuyor. Toplam 838 metre uzunluğundaki iki viyadükten biri olan İzmir-Antalya gidiş yönü ile yaklaşık 600 metre uzunluğunda olan 3 şeritli Ankara-Antalya gidiş yönü bugün itibari ile trafiğe açıldı.

SEVİNÇLERİNİ KORNA ÇALARAK GÖSTERDİLER

Trafiğe açılan viyadükten geçen ilk araçlar sevinçlerini korna çalarak ifade ederken, Üçgen Köprülü Kavşakları projesinde yer alan diğer güzergahların da kısa süre içerisinde trafiğe açılacağı belirtildi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Üçgen Köprülü Kavşakları projesinde çalışmaların hızla devam ettiğini belirterek, Sanayi Bağlantı Köprüsü, Hal Kavşağı, Üçler mevkiindeki 50 metre genişliğindeki yeni çevre yolu yatırımlarının da sürdüğünü söyledi. Özellikle yakın dönemde yaptıkları ulaşım yatırımlarıyla Denizli’nin trafikte çağ atlayacağını vurgulayan Başkan Osman Zolan, kalıcı eserler bırakmak için gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

KESİNTİSİZ GEÇİŞ BAŞLADI

Denizli’nin şehir içi ve şehirler arası trafiğinde ana arter konumunda olan Üçgen Köprülü Kavşaklarının tamamlanmasıyla trafikte büyük bir sıkıntının geride kalacağını işaret eden Başkan Osman Zolan, “İzmir-Antalya ve Ankara-Antalya gidiş yönü istikametlerini trafiğe açtık. Bu yönlerde vatandaşlarımız kesintisiz olarak seyahat etmeye başladı. İnşallah kısa sürede diğer güzergahlarımızı da hizmete alacağız. Şimdiden Denizlimize hayırlı ve uğurlu olsun. Ben çalışmalarımızda bize destek veren, sabır gösteren tüm vatandaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum” dedi.