28.05.2023, Pazar
16 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
d20haber.com
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. U18 ve U20 Atletizm Ligi müsabakaları...

U18 ve U20 Atletizm Ligi müsabakaları Denizli’de düzenlenecek

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 11 Ağustos 2020 Salı - 13:52Güncelleme: 12 Ağustos 2020 Çarşamba - 11:58
U18 ve U20 Atletizm Ligi müsabakaları Denizli’de düzenlenecek

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret ederek kentte 2 spor organizasyonu düzenleyeceklerini belirterek, verdikleri destekten ötürü Zolan’a teşekkür etti.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 11-12 Ağustos ve 15-16 Ağustos tarihlerinde Denizli’de gerçekleştireceği Spor Toto U18 Atletizm Ligi ve Spor Toto U20 Atletizm Ligi müsabakaları dolayısıyla Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Ziyarete Başkan Osman Zolan, Federasyon Başkanı Çintimar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Süleyman Akbulut, mili atletler Alperen Acet, Halil Aktaş ve beraberindekiler katıldı.

Spora verdiği destekten dolayı Zolan’a teşekkür eden İbanoğlu, organizasyonların Denizli Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Türk Spor Oyunları Kompleksi’nde yapılacağını ifade etti. İbanoğlu, “Denizli’de örnek bir tesis yaparak atletizmin hizmetine sundunuz. Güzel tesis beraberinde güzel organizasyonları da getiriyor. İki güzel organizasyona ev sahipliği yapıyoruz. Yapılan güzel tesislerle, iyi sonuçlar almaya başladık” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam
“ATLETİZME VERDİĞİNİZ DESTEKLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ”

misafirperverlikleri nedeniyle Başkan Zolan’a teşekkür eden Federasyon Başkanı Çintimar, “Denizli, pandemi sürecini örnek bir şekilde sürdürdü. Sezonumuzu açtık, pandemiden dolayı 2 organizasyonumuzu daha şartları iyi durumda olan Denizli’ye verdik. Böyle bir süreçte atletizme verilen destek için teşekkür ederim. Bize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Denizli’ye her türlü organizasyonu verebiliriz” dedi.

“DENİZLİ’DE HERKESİ SPOR YAPMAYA DAVET EDİYORUZ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, atletizm başta olmak üzere diğer spor branşlarında da her türlü desteği vermeye devam ettiklerini söyledi. Zolan, “Çocuklarımız spor yapsın, sporla uğraşan istiyoruz. Gençlerimiz spor yaparak hem fiziken hem de ruhen dinamik olur, ekip ruhu kazanır. Denizli’de herkesi spor yapmaya davet ediyoruz. Çok şükür Denizlimizde lisanslı ve lisanssız spor yapan birçok hemşehrimiz var. Uluslararası atletizm yarışlarının yapılabileceği bir tesisimiz var. Sizlerin gelmesi bizleri mutlu ediyor ” dedi.

Yarışmaların, 11 Ağustos Salı günü 16:00-21:00 arasında, pazar günü ise 15:30-20:30 arasında yapılacağı, Youtube’da TAFTV üzerinden izleyicilere aktarılacağı belirtildi.