05.12.2022, Pazartesi
8 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Tüzmen, Denizli’yi adım adım dolaştı

Tüzmen, Denizli’yi adım adım dolaştı

Haber Merkezi - 14 Nisan 2021 Çarşamba - 09:31 Tüzmen, Denizli’yi adım adım dolaştı

Bir televizyon kanalı için Denizli’ye gelen Devlet eski bakanı Kürşad Tüzmen, kente hayran kaldığını dile getirdi.

A- A+

Tüzmen’in seyahat ve gezi programına Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan eşlik etti. İki gün süren Denizli programında Tüzmen, Çamlık Mesireliği’nde de Denizli Valisi Ali Fuat Atik ile bir araya geldi. Daha sonra Babadağlılar Çarşısı’nı gezen Tüzmen ve  Zolan, burada esnaf ve vatandaşla sohbet etti.

 

ADIM ADIM DENİZLİ

Tüzmen ve Zolan daha sonra bir kuruyemiş firmasının üretim tesisini gezerek üretim aşamaları hakkında bilgi aldı. Buradan sonra Başkan Zolan ve Tüzmen Bez Tekstil’i ziyaret etti. Bez Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Kelleci, fabrika ve üretim hakkında bilgi verdi. Tüzmen ve Zolan ziyaretin ardından ikili, Laodikya Antik Kenti’ni gezdi. Laodikya Kazı Heyeti Başkanı Celal Şimşek’ten tarihi kentteki kazı ve restorasyonla ilgili bilgi alan Tüzmen Suriye Caddesi’nden başlayarak antik şehri inceledi.

Haberin DevamıReklam

TELEFERİK İLE 1500 METRE RAKIMA

Tüzmen Laodikya’nın ardından 1500 metre rakımda bulunan Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’na çıktı. Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nın muhteşem manzarası ve eşsiz doğasına hayran kalan Tüzmen, Zolan’dan tesis hakkında bilgi aldı. Ev sahipliğinden ötürü Zolan’a teşekkür eden Tüzmen, yurdun cennet köşelerinden biri olan Denizli’ye bir kez daha hayran kaldığını dile getirdi. Denizli’nin değerlerini ekranlara taşıyarak milyonlarla buluşturacaklarını kaydeden Tüzmen, hayata geçirilen projeler için Zolan’ı tebrik etti. Zolan ise Tüzmen’i ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, program yayınını sabırsızlıkla beklediklerini söyledi. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Denizli’nin güzelliklerini görmek isteyen tüm vatandaşları kente davet eden Zolan, emeği geçen herkese teşekkür etti.