02.12.2020, Çarşamba
6 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu

Türkiye şampiyonu karatecilerden Zolan’a ziyaret

Haber Merkezi - 5 Kasım 2020 Perşembe - 12:47 Türkiye şampiyonu karatecilerden Zolan’a ziyaret

Sakarya'da düzenlenen Karate Kata Şampiyonası'nda Türkiye Şampiyonu olan Denizli takımı, Başkan Zolan'ı ziyaret etti. 2021 yılından itibaren Denizli Büyükşehir Belediyespor forması giyecek sporcularla birlikte karate kıyafeti giyip poz veren Başkan Zolan, "Gayret sizden, destek bizden" dedi.

A- A+

Türkiye Karate Federasyonu’nun Sakarya’da düzenlediği Karate Kata Şampiyonası’nda ümit-genç bayanlar takım kata kategorisinde altın madalya kazanan Damla Su Türemen, Aslı Başak Pehlivan ve Peri Koyuncu ile antrenör Muhammet Kaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Ziyarette, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Süleyman Akbulut ve Spor Şube Müdürü Murat Aydoğmuş da hazır bulundu.

Karate antrenörü Muhammet Kaya, Damla Su Türemen’in bu yıl katıldığı bir şampiyonada dünya ikincisi olduğunu anımsatarak, sporcuların artık Büyükşehir Belediyesi bünyesinde spor yapacağını, hedeflerinin bu yıl Türkiye Şampiyonu olup Avrupa Şampiyonası’nda temsil hakkı kazanmak ve altın madalyaya uzanmak olduğunu söyledi.

“ULUSLARARASI MÜSABAKALARDA İSTİKLAL MARŞI DUYMAK İSTİYORUZ”

Başkan Zolan ise, sporcuları tebrik ederek, “Başarılarınızın daim olmasını arzu ediyoruz. İnşallah Büyükşehir Belediyemizin destekleri ve sizlerin de gayretleri ile karate sporumuzu daha ileriye götürmek istiyoruz. Sizlerin başarısını gördükten sonra daha çok heyecanlanıyoruz, daha çok motive oluyoruz. Tebrik ediyorum, başarılarınızın devamı diliyorum. Özellikle uluslararası müsabakalarda alınacak altın madalyalarla İstiklal Marşı’nı duymak istiyoruz. Damla kızımızın dünyadaki başarısını biliyoruz. İnşallah sizler de örnek olacaksınız, sizden sonra gelenler de aynı başarıyı devam ettirecek” diye konuştu.

ZOLAN KARATE KIYAFETİ GİYDİ

Gençlerin spor yapmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Zolan, “Gençlerimizin müsabakalardan madalya almaları bizi tabi ki mutlu eder. Hele hele dünyada derece yapmak, şampiyon olmak ayrı bir güzellik. Ama onun özü de spor yapmaktır. Büyükşehir Belediyesi olarak sizlerle birlikte olacağız inşallah. Büyükşehrimizin sporcuları olarak yarışlara hazırlanacaksınız, neye ihtiyaç varsa en üst seviyede destek olacağız. Gayret sizden destek bizden.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından antrenör Kaya, 2018 Avrupa Şampiyonası’nda taktığı kemeri Başkan Zolan’a hediye etti. Karate kıyafeti giyen Zolan ve sporcular daha sonra gard pozisyonunda hatıra fotoğrafı çektirdi.