26.10.2020, Pazartesi
14 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu

Türkiye Kros Şampiyonası Denizli’de yapılacak

Haber Merkezi - 12 Ekim 2020 Pazartesi - 14:24 Türkiye Kros Şampiyonası Denizli’de yapılacak

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Türkiye Kros Şampiyonası’nın 24 Ekim’de Denizli’de yapılacağını bildirdi.

A- A+

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Denizli’ye geldi. Çintimar, 2016 Rio Olimpiyatları 3’ncüsü milli atlet Yasmani Copello Escobar, 2021 Tokyo Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil edecek Denizlili milli atlet Alperen Acet, Avrupa ve Dünya Şampiyonu Milli Atlet Ramil Guliyev, Türkiye Atletizm Federasyonu Çocuk Atletizmi Genel Koordinatörü Halil Akkaş, Merkez Hakem Komitesi Başkanı Mustafa Akyavaş ile birlikte Denizli Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Türk Spor Oyunları Kompleksi ve Atletizm Sahası’nı gezdi.

Çintimar, 2021 Tokyo Olimpiyatları’na Denizli’de hazırlanan milli sporcular ve beraberindekiler, tesiste bir süre incelemede bulunarak, burada spor yapan çocuklarla sohbet etti.

ÇİNTİMAR: TÜRKİYE’DEKİ EN İYİ TESİSLERDEN BİRİ

Denizli’de atletizm faaliyetlerinin ciddi bir şekilde geliştiğini söyleyen Çintimar, “Denizli’de atletizm faaliyetleri Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz ve Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile çok ciddi bir atılıma geçti. Bu tesiste daha önce Türkiye Şampiyonası’nı gerçekleştirdik. 24 Ekim’de yapılacak Türkiye Kros Şampiyonası’nı da Denizli’ye verdik. Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu atletizm sahası Türkiye’deki en iyi tesislerden birisi ve bu tesis tam kapasite çalışarak daha da güzelleşiyor. Bundan sonra Denizli’den milli takıma daha fazla sporcu geleceğini düşünüyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımıza bizlere, spora ve sporcuya vermiş olduğu destekler için ayrıca teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

ESCOBAR: ATLETİZM PİSTİNİ ÇOK BEĞENDİM

Milli atlet Yasmani Copello Escobar ise, Denizli’ye geldiği için oldukça mutlu olduğunu belirterek, “Burada olduğumdan dolayı çok mutluyum. Çok güzel bir şehir, buraya gelmeyi daha önce de çok istemiştim. Bu tesisin özeliğinden bahsetmişlerdi, pisti çok beğendim. Çocukların atletizme ilgisi her yerde olduğu gibi burada da çok iyi” dedi.

BAŞKAN ZOLAN’I ZİYARET ETTİLER

Çintimar ve beraberindekiler, daha sonra Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyaretten dolayı büyük memnuniyet duyduğunu belirten Zolan, atletizm ve tüm spor branşlarında her türlü desteği vermeye devam ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Sağlıklı bir gelecek için özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz spor yapsın, en az bir spor dalıyla uğraşsın istiyoruz. Bunun için her branşta ücretsiz spor kursları veriyoruz. Denizli’de herkesin spor yapması için birçok spor tesisi yaptık. Uluslararası atletizm yarışlarının yapılabileceği tesisimiz de var. Milli sporcularımızın Türkiye’ye örnek olan tesislerimizden faydalanmaları, olimpiyatlara burada hazırlanmalarıyla ayrıca gurur duyuyoruz.”