Türk Sanat Müziği’nin önemli eserleri Denizlililer için seslendirildi – D20Haber
05.03.2024, Salı
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Türk Sanat Müziği’nin önemli eserleri Denizlililer...

Türk Sanat Müziği’nin önemli eserleri Denizlililer için seslendirildi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 28 Ocak 2024 Pazar - 13:21Güncelleme: 28 Ocak 2024 Pazar - 13:23
Türk Sanat Müziği’nin önemli eserleri Denizlililer için seslendirildi

Denizli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Korosu, Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konserde, Türk Sanat Müziği’nin önemli eserlerini seslendirdi.

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Mehmet Gazi Salonu’nda düzenlenen konsere Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şef Ahmet Nuri Çağdaş’ın yönettiği konserde, sanatçılar birbirinden güzel Türk Sanat Müziği eserlerini seslendirdi. Gecenin sonunda güfte ve bestesi Şef Çağdaş’a ait 100. Yıl Marşı ise büyük beğeni topladı. Coşkunun zirveye ulaştığı gece izleyicilerin isteği üzerine 100. Yıl Marşı iki kez çalınırken, sanatçılar ayakta alkışlandı.

Bir Türk Sanat Müziği konseri ile daha bir araya geldiklerini belirten Zolan, etkinliğe katılan tüm sanatçı ve müzisyenlere teşekkür etti.

İzleyicilere de “Hoş geldiniz” diyerek teşekkür eden Zolan, herkese güzel bir gece geçirmelerini temenni etti. Türk Sanat Müziği Korosu’nun çok güzel bir konser verdiğini kaydeden Zolan, “Her zaman sanatın ve sanatçının yanında olmaya, böylesine güzel tesislerde bu işi icra etmeye gayret edeceğiz” ifadelerini kullandı.