26.05.2022, Perşembe
19 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Turizmciler, Zolan’ı ziyaret etti

Turizmciler, Zolan’ı ziyaret etti

Haber Merkezi - 15 Nisan 2022 Cuma - 12:44 Turizmciler, Zolan’ı ziyaret etti

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kendisini ziyaret eden turizmcilere, ilde turizm hareketliliğini 12 aya yaymaya çalıştıklarını söyledi.

A- A+

Denizli İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Turhan Veli Akyol, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Gamze Sevgi, Denizli Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, Turizm Haftası dolayısıyla Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti.

Ziyarette turizme katkılarından dolayı Zolan’a teşekkür etti. Akyol, “Turizm artık kumdan, denizden, sahilden ziyade sürdürülebilir turizm üzerindedir. Büyükşehir Belediyemizin bu konuda çalışmaları var malum. Kayak, yayla, termal, sağlık turizminde şehrin bütüncül olarak nasıl değerlendirileceği konusunda çalışmalarımız var” dedi.

“TURİZMİ 12 AYA YAYMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Denizli turizmi için hep birlikte çalıştıklarını söyleyen Zolan ise, “Turizm, şehrimizin ana sektörlerinden birisi. Pamukkale, antik şehirler, termal, sağlık, yayla, kayak, spor, yamaç paraşütü, mağara ve doğal güzelliklerimiz, el sanatlarımız olmak üzere şehrimizin her ilçesi farklı güzellikleri ve turizm açısından farklı imkanları barındırıyor. Amacımız turizmi çeşitlendirmek, belli aylara sıkıştırmadan 12 aya yaymak ve misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayarak güzelliklerimizle buluşmalarını sağlamaktır. Bunun için Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak tüm kurumlarımızla birlikte çalışıyoruz” diye konuştu.

Turizmde pandemi sonrası eski güzel günlere dönüp daha güzel çalışmalar yapmak için gayretler olacağını kaydeden Zolan, Denizli’de yılın 365 günü turizm hareketliliği olmasını istediklerini sözlerine ekledi.