28.10.2020, Çarşamba
15 °C / 22 °C Denizli Hava Durumu

Toptancı Hali Köprülü Kavşak inşaatı başladı

Haber Merkezi - 22 Ağustos 2017 Salı - 15:50 Toptancı Hali Köprülü Kavşak inşaatı başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, ulaşım alanında yaptığı yatırımlara bir yenisini daha ekliyor. Denizli-İzmir karayolundaki trafiğin kesintisiz ve güvenli bir şekilde sağlanması için hazırlanan Toptancı Hali Köprülü Kavşak projesi start aldı. İnşaat alanında incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli-Ankara yolunda sağladıkları kesintisiz ulaşımı Denizli-İzmir yolunda da gerçekleştireceklerini söyledi.

A- A+

Ulaşım alanında yaptığı yatırımlarla kent trafiğinin daha sürdürülebilir olmasını hedefleyen Denizli Büyükşehir Belediyesi, Toptancı Hali Köprülü Kavşağı’nın yapımına başladı. Denizli-İzmir karayolunda trafiğin kesintisiz ve güvenli bir şekilde akmasının amaçlandığı proje, Bozburun Köprülü Kavşağı ve Denizli’nin yeni çevre yolu olması planlanan 50 metre genişliğindeki yolun da bağlantı noktasını oluşturacak.

Proje kapsamında yapımına başlanan Hal Köprülü Kavşağı’nda bağlantı Denizli-İzmir yolu doğrultusunda yapılacak köprü ile sağlanacak. Art germe tekniği ile inşa edilecek olan köprü, 3 gidiş ve 3 geliş olmak üzere toplam 6 şeritli olacak. Yaklaşık 30 metre genişliğinde planlanan köprünün uzunluğu ise 313 metreyi bulacak. Hal Köprülü Kavşağı projesi tamamlandığında, Denizli-İzmir karayolu transit olarak geçilecek. Işık bekleme süreleri ortadan kalkacak, trafik güvenliği artacak, zamandan ve yakıttan tasarruf edilerek araçların çevreye verdiği rahatsızlık ise en aza indirilecek.

ULAŞIM YATIRIMLARI DEVAM EDİYOR

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, daha kesintisiz ve güvenli seyahat için Denizli’nin dört bir tarafında hayata geçirmeyi planladıkları ulaşım yatırımlarının hızla devam ettiğini söyledi. Denizli’nin en önemli ihtiyaçlarından birisinin ulaşım olduğunu vurgulayan Zolan, “Bu ihtiyacı gidermek adına öncelikle çevre yollarımızda kavşak, geçit ve diğer düzenleme çalışmalarına başladık. Ankara Yolu Köprülü Kavşağı, Akhan virajı, Zeybek Kavşağı gibi projelerimizi hayata geçirdik. Denizli-Ankara karayolunda kesintisiz ulaşımı yaptığımız kavşak ve üst geçitlerle sağlamayı başardık. Şimdi sıra benzer uygulamayı Denizli-İzmir Karayolu’nda gerçekleştirecek alt yapıyı hazırlıyoruz” dedi.

Toptancı Hali Köprülü Kavşak inşaatı başladı

BAĞLANTI NOKTASI OLACAK

Üçgen Köprülü Kavşakları ve Sanayi Bağlantı Köprüsü projelerinin de devam ettiğini anımsatan Başkan Zolan, Hal Köprülü Kavşağı çalışmalarına başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Hal Köprülü Kavşağı’nın önemli bir proje olduğunu ifade eden Zolan, “Burası Denizli-İzmir karayolu üzerinde olmasının dışında Denizli’nin yeni çevre yolu olarak planladığımız 50 metre genişliğindeki yol ile Bozburun Köprülü Kavşağı’ndan gelen yolun bağlantı noktası. Hal Köprülü Kavşağımız tamamlandığında daha güvenli ve kesintisiz ulaşım hedefimize bir adım daha yaklaşmış olacağız. Çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. En kısa sürede burayı tamamlayarak hizmete almayı amaçlıyoruz” diye konuştu.