21.09.2021, Salı
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. TOKİ’den Makine OSB’ye destek

TOKİ’den Makine OSB’ye destek

Haber Merkezi - 24 Mayıs 2017 Çarşamba - 21:04 TOKİ’den Makine OSB’ye destek

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) kurulması planlanan Makine Organize Sanayi Bölgesi’ne alan ve işyerleri yapımı konusunda destek sağlayacağını belirtti.

A- A+

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan’ı ziyaret etti. Tin, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, Turan ile yatırımları ve planlaması devam eden toplu konut projelerini konuştuklarını söyledi.

Denizli’de kurulması planlanan Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili değerlendirmeler yaptıklarını da anlatan Tin, “TOKİ Başkanımızla verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Gerek İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulacak alanın belirlenmesi, gerekse belirlenen yerde yapılacak olan işyerlerinin nasıl ve ne şekilde yapılacağına ilişkin istişarelerimiz oldu. TOKİ Başkanımız, Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulmasına yönelik önerilere açık olduklarını, her ne gerekiyorsa yapmanın gayretinde olacaklarını ve destek vereceklerini ifade ettiler. Bu süreçte bizim öncelikli gayretimiz, sanayicilerimiz yatırımlarını araziye değil makine ve ekipmanları için yapsınlar istiyoruz. Sermayelerinin büyük bölümünü üretime dönük harcasınlar diye değerlendiriyoruz. Bu konuda da her türlü adımı atmayı sürdürüyoruz. Her sektörde olduğu gibi makine sektöründe de sanayicimizin önünü açmanın gayretinde olacağız” dedi.

Haberin DevamıReklam

Denizli’de makine sektörüne yatırım ortamının organize sanayi bölgesiyle daha da iyileştirileceğini kaydeden Tin, “Denizli’mizde makine sektörü de tekstil ve mermer sektöründe olduğu gibi hızla büyüme gelişme kaydediyor. Ancak makine üreticilerimiz, yatırım alanlarıyla ilgili ihtisaslarıyla ilgili herhangi bir sanayi bölgesi olmadığı için bir takım ciddi sıkıntılarla karşı kaşıya kalmaktalar. Bizler bu yaşanan sıkıntıları yakından biliyoruz. Özellikle Makine sektöründe hizmet veren sanayicilerimiz dar alanlarda hacmi büyük işler yapmak için büyük gayret sarf ediyorlar. Bize düşen çalışma koşullarının daha ferah ve yatırım ortamının daha iyi olacağı sanayi alanlarını kurmak. Bu konuda da ilk günden beri Sayın Bakanımız Nihat Zeybekci ile AK Parti milletvekilleri olarak bizler, Sanayi Odamız ve Makine Sanayici İşadamları Derneği ile birlikte önemli kararlar aldık ve belli bir mesafe kat ettik. İnşallah bu birliktelik ruhuyla süratle Makine İhtisas Organize Sanayi bölgesinin kurulumunu sağlayıp sanayicilerimizin yatırım ortamını iyileştirerek modern işyerlerinin yapımını gerçekleştireceğiz” diye konuştu.