25.03.2023, Cumartesi
9 °C / 22 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Pakdemirli: Denizli eski Denizli değil, çağ...

Pakdemirli: Denizli eski Denizli değil, çağ atladı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 18 Şubat 2022 Cuma - 21:05Güncelleme: 20 Şubat 2022 Pazar - 13:37
Pakdemirli: Denizli eski Denizli değil, çağ atladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Denizli’nin son 20 yıldaki yatırımlarla çok değiştiğini, farklı bir yere geldiğini ve çağ atladığını söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Denizli Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti. Ziyarette Pakdemirli’ye Vali Vekili Adem Uslu, AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör ve beraberindekiler eşlik etti.

Bakan Pakdemirli’yi Denizli’de ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını belirten Zolan, bugüne kadar verdiği destekler nedeniyle teşekkür etti. Denizli’ye örnek projeler kazandırmaya gayret ettiklerini söyleyen Zolan, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımızın belediyecilik anlayışı ve bize verdiği talimatlarla, altyapı, üstyapı, park, spor alanları, sosyal belediyecilik ve diğer tüm hizmetlerimizle projelerimize imza atmaya devam ediyoruz. İnsanlarımıza ve tüm canlılara, doğaya sahip çıkıyoruz. Denizlimiz 2004’den başlayarak bugün geldiği süreçle kıyaslanamayacak boyuttadır. Bugün bunu her görüşten insanımız net bir şekilde ifade ediyor. İnşallah bunları da Cumhurbaşkanımızın, sizlerin ve hükümetimizin desteği ile yapmaya devam edeceğiz.”

 

PAKDEMİRLİ: DENİZLİ FARKLI BİR YERE GELDİ

Denizli’de bulunmaktan memnuniyet duyğunu aktaran Pakdemirli ise, “Her şey için teşekkür ediyorum. Hakikaten Denizli eski Denizli değil. Yani son 20 senedir, Denizli çağ atladı, çok farklı bir yere geldi. Benim ailemden insanların da yaşadığı bir kent Denizli ve hakikaten çok sık zamanda da geldiğim, ziyaret ettiğim bir kent. Bugün tamamen çehresi değişmiş olduğu görünen, ötesinde de buzdağının altında çok ciddi bir altyapı yatırımları ile bugünkü şehrin konforunu sağladığını görüyorum. Belediyemizin de tüm bunlara rağmen sağlıklı bir finansal altyapısına sahip olması da bu işin daha ayrı bir memnuniyet verici kısmı” dedi.

Haberin DevamıReklam

“Gerçekten Denizli, sanayisiyle, tarımıyla, turizmiyle farklı bir kent olmaya aday demiyorum, artık farklı bir kent olmuş bizim için. Egeli bir Bakan olarak da Denizli’nin bugünkü halinden gurur duyuyorum” diyen Bakan Pakdemirli, sözlerine şunları ilave etti:

“Bundan sonra diğer kentlere Denizli örneğini bizim çok daha iyi anlatıyor olmamız lazım. Tekrar hizmetleriniz için teşekkür ediyor, Bakanlığımızın üstüne düşen bir konu olursa zaten bugüne kadar kapımız her zaman açıktı, bundan sonra da açık olmaya devam edecek”

Denizli ile ilgili projeleri Bakan Pakdemirli’ye gösteren Başkan Zolan ziyaretin sonunda günün anısına Denizli’de üretilen cam vazo hediye etti. Pakdemirli, daha sonra Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığında bulunan Denizli Sancağı ile hatıra fotoğrafı çektirdi, Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınlarını inceledi.

DENİZLİ TELEFERİK VE BAĞBAŞI YAYLASI GEZİSİ

Ziyaret öncesi Bakan Pakdemirli, Başkan Zolan ve beraberindekiler Büyükşehir Belediyesinin kente kazandırdığı Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nı gezdi. Kar yağışı altında teleferik ile 1500 metre rakımdaki Bağbaşı Yaylası’na çıkan Bakan Pakdemirli, buradaki tesisleri inceleyerek Başkan Zolan’dan bilgi aldı.