Taekwondoda 400 sporcu tatamiye çıktı – D20Haber
10.12.2023, Pazar
8 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Taekwondoda 400 sporcu tatamiye çıktı

Taekwondoda 400 sporcu tatamiye çıktı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 23 Ekim 2023 Pazartesi - 13:15Güncelleme: 23 Ekim 2023 Pazartesi - 13:16
Taekwondoda 400 sporcu tatamiye çıktı

Denizli Büyükşehir Belediyesinin Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlediği turnuvanın taekwondo dalında, 400 sporcu dereceye girmek için mücadele etti.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Cumhuriyet Turnuvası devam ediyor. Taekwondo branşındaki mücadeleye, Denizli, Bursa, Aydın, İzmir, İstanbul, Ankara, Kütahya, Bilecik, Uşak, Isparta, Antalya, Manisa ve Eskişehir’den katılan 400 sporcu, Atatürk Spor Salonu’nda derece için mücadele etti. 

Turnuvaya, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, ASKF Denizli Şube Başkanı Feyyaz Ceşen, davetliler, sporcular ve aileleri katıldı. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı turnuvayı izleyen Başkan Zolan daha sonra dereceye giren sporculara madalyalarını verdi.

Haberin DevamıReklam
“DAHA NİCE YÜZYILLARA”

Sporcuları ve takımları tebrik eden Zolan, Denizli’de Cumhuriyet’in 100’üncü yılının coşkuyla kutlanması için birçok program düzenlediklerini, bunlardan birinin de Cumhuriyet Turnuvası olduğunu söyledi.

Vatanın nasıl kazanıldığının gelecek nesillere anlatılması gerektiğini kaydeden Zolan, “100. kuruluş yıldönümünü kutladığımız Cumhuriyetimizi daha nice yüzyıllara hep birlikte taşıyacağız inşallah. Katılım sağlayan tüm sporcularımıza, ailelerine, antrenörlerimize ve emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.