29.06.2022, Çarşamba
19 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Sokak Hayvanımı Resimliyorum etkinliği

Sokak Hayvanımı Resimliyorum etkinliği

Haber Merkezi - 5 Nisan 2017 Çarşamba - 15:01 Sokak Hayvanımı Resimliyorum etkinliği

Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Dünya Sokak Hayvanları Günü etkinlikleri kapsamında “Sokak Hayvanımı Resimliyorum" adlı resim sergisi düzenledi.

A- A+

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Dünya Sokak Hayvanları Günü etkinlikleri kapsamında Denizli Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evi ve Kurs Merkezleri işbirliğiyle resim sergisi düzenledi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği’nde düzenlenen “Sokak Hayvanımı Resimliyorum” adlı sergide öğrencilerin eserleri beğeniye sunuldu. Etkinlikte, sergiye katılan öğrencilere hediyeler verilirken, en güzel resimlerin sahipleri bisiklet ile ödüllendirildi. Serginin ardından kliniği gezen öğrencilere burada yapılan uygulamalar anlatıldı.

Haberin DevamıReklam

Öğrencilere hayvan sevgisi aşılamak ve sokak hayvanlarına dikkat çekmek amacıya yapılan etkinlikte konuşan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Naciye Kapukıran, “Bugün Dünya Sokak Hayvanları Günü ancak biz sadece bu özel günde değil her gün sokak hayvanları ile yakından ilgilenip, bakımlarını yapıyoruz” dedi. Sokak hayvanlarının, aşırı sıcak ve soğuklara, açlığa ve susuzluğa bağlı hastalıklara maruz kalabildiğini anlatan Kapukıran, “Bizim görevimiz onlara sahip çıkmaktır” dedi.