26.05.2022, Perşembe
19 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Sıcakta bunalanlar Kefe Yaylası’nda serinliyor

Sıcakta bunalanlar Kefe Yaylası’nda serinliyor

Haber Merkezi - 1 Ağustos 2020 Cumartesi - 10:55 Sıcakta bunalanlar Kefe Yaylası’nda serinliyor

Denizli Büyükşehir Belediyesinin yenileyerek hizmete aldığı Kefe Yaylası, sıcak yaz aylarında bunalanların adresi olurken, çadırları, karavan alanları ve günübirlik tesisleriyle yurdun dört bir tarafından gelen ziyaretçilerini ağırlıyor.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesince, 2 yıl önce yenileyerek hizmete alınan Serinhisar’daki Kefe Yaylası, özellikle sıcak yaz aylarında bunalanların adresi oluyor. Yayla turizminin her geçen gün ilerlediği bölgede doğası ve temiz havasıyla şehir hayatının stresinden kurtulmak isteyen z,yaretçilerin uğrak noktası haline gelen Kefe Yaylası, günübirlik tesislerinin yanında çadırlarda ve karavan kamp alanlarında konaklamak isteyenlere ev sahipliği yapıyor. Denizli merkeze yaklaşık 50 km uzaklıkta, 1350 metre rakımdaki Kefe Yaylası, 171 bin metrekarelik alan içerisinde hizmet veriyor. Kebap ve pide salonu, market, çay bahçesi, spor alanı, oyun alanları, 24 saat sıcak su, duş, Yörük çadırı, 300 çadır kapasiteli kamp alanı ve karavan kamp alanı bulunan yayla özellikle yaz mevsiminde kamp yapmak isteyen ya da günübirlik vakit geçirmek isteyenlerin adresi oluyor.

“BİR DEFA GİDEN BİR DAHA GİDİYOR”

Denizli’nin turizm yelpazesinin çok geniş olduğunu belirten Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bunlardan bir tanesinin de yaylalar olduğunu söyledi. Denizli’de muhteşem doğal güzelliklere sahip yaylaları olduğunun altını çizen Zolan, kentte yayla turizminin çıtasının her yıl yükseldiğiniifade etti. Zolan, “Bir defa gidenin mutlaka her yıl ziyaret ettiği Kefe Yaylası’nda her türlü imkan bulunuyor.Kefe Yaylamızda uzun ve kısa süre konaklama imkanı var. Kamp yapmak, dinlenmek, sevdikleriyle rahat ve güvenli bir şekilde birlikte vakit geçirmek isteyen vatandaşlarımızı en iyi şartlarda ağırlıyoruz. 1350 metre rakımda temiz hava alıp serinlemek isteyen tüm vatandaşlarımızı yaylalarımıza davet ediyorum” dedi.

“GELMEYEN ÇOK PİŞMAN OLUR”

Kefe Yaylası’nda konaklayan vatandaşlar sunulan imkanlardan dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, görüşlerini paylaştı.

Mehmet Mert: Önceki yıllarda burası köhneydi. Şimdi yere altın düşürseniz bulacaksınız. Yollarımız güzel, marketimiz güzel, fırınımız güzel, her şey çok güzel. Kefe Yaylası’nı duyup da gelmeyen çok pişman olur. Çadır kurmak için çok güzel. Fiyatları da çok ucuz. Ben Türkiye’nin 3’te birini karavanımla gezdim. Çadır kampı olarak en ucuz yer Kefe Yaylası. Gelen arkadaşlarım, eşim, dostum memnun olup tekrar geleceklerini söylüyorlar.

İhsan Bilgi: Kefe Yaylasına daha öncede gidip geliyorduk. 3 sene önceki Kefe Yaylası ile şimdiki çok farklı. Önceden ışıklar yoktu yollar yoktu tuvalet banyolar sıkıntılıydı. Başkanımızdan Allah razı olsun buralara öyle güzel hizmetler verdi ki herkes gelsin görsün.

Serpil Peker: Ben Didim’den geldim. Geçen sene eşim burayı internetten buldu. 2-3 gün diye geldik 45 gün kaldık. Havası, doğası çok hoşumuza gitti. Burası her şeyiyle mükemmel, hizmetlerden memnunuz. Burası mutlaka görülmesi gereken bir yer. Herkesin gelip görmesini tavsiye ederim.

Hatice Kaya: Önceden burası çok düzenli değildi. Şimdi her şeyimiz var çok şükür. Her şey çok güzel, aydınlatmamız çok güzel, gece gündüz gibi oluyor. Buraları bu hale getirdiği için Osman Zolan Başkanımıza çok teşekkür ederiz.