23.03.2023, Perşembe
10 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Sessiz Kodlama projesi temsilcileri Denizli’yi gezdi

Sessiz Kodlama projesi temsilcileri Denizli’yi gezdi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 21 Kasım 2022 Pazartesi - 13:35Güncelleme: 21 Kasım 2022 Pazartesi - 13:35
Sessiz Kodlama projesi temsilcileri Denizli’yi gezdi

Engellilerin istihdamına katkı sağlaması amacıyla hayat geçirilen Erasmus+KA229 Programı "Sessiz Kodlama" projesi temsilcileri, düzenlenen organizasyon kapsamında Denizli’yi gezdi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi, AB Erasmus+KA229 programı “Sessiz Kodlama” projesi kapsamında İspanya, Estonya, Portekiz ve Trabzon’dan Denizli’ye gelen proje temsilcilerini ağırladı.

İşitme engelli öğrencilerin gelişimlerine katkı sağlayacak çalışma ve toplantıların yapıldığı organizasyon kapsamında konuklar, Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nı gezdi. Teleferik ile 1500 metre rakımdaki Bağbaşı Yaylası’na çıkan konuklar manzaranın tadını çıkardı.

Kent Konseyi Engelliler Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi ve proje ortağı Yeşilköy İşitme Engelliler Ortaokulu’nun Müdürü Enver Yumru, Estonya, İspanya, Portekiz ve Trabzon’dan gelen proje ortaklarını Denizli’de misafir ettiklerini anlatarak, “Projemiz Malaga, Madeira, Tartu, Trabzon ve Denizli’de 2 yıl boyunca gerçekleştirilecek. Projenin amacı, çağımızın anahtar yeterliliklerinden biri olan robotik kodlama alanında işitme engelli öğrencilerin gelişmesine ve istihdamına yönelik katkı sağlamaktır” dedi.

Haberin DevamıReklam

“SESSİZ KODLAMA” PROJESİ

Sessiz Kodlama Projesi ile öğretmen ve öğrenciler; Tinkercadprogramı ve 3D yazıcı, Mindstrom EV3 programları ile okul müfredatı için ders materyalleri üretebilecek ve bunu sonraki yıllar için geliştirme imkanı bulabilecek. Proje ile işitme engelli öğrencilerin elde ettikleri bilgi ve deneyim akranları ile rekabet edebilme güçlerini artıracak. Ayrıca kazandıkları yeni dijital beceriler ile ortaöğretim ve yüksek öğretim kurumlarında kendilerini daha da geliştirme imkanı bulabilecek. Bu sayede yeterlilikleri doğrultusunda uygun istihdam imkanı elde edecek.