01.07.2022, Cuma
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Serinhisar’da üst yapı çalışmalarına başlandı

Serinhisar’da üst yapı çalışmalarına başlandı

Haber Merkezi - 11 Eylül 2020 Cuma - 11:40 Serinhisar’da üst yapı çalışmalarına başlandı

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nce alt yapı çalışmalarının tamamlandığı Serinhisar’da, üst yapı çalışmalarına başlandı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesinin kent merkezi ile birlikte ilçelerde yapılması planlanan alt ve üst yapı çalışmaları sürüyor. DESKİ Genel Müdürlüğü bu kapsamda Serinhisar ilçesine 117 bin 700 metre içme suyu hattı, 88 bin 800 metre kanalizasyon hattı ve 18 bin 500 metre de yağmur suyu hattı döşedi. Bunun yanında 2 adet atık su terfi merkezi ve 4 adet içme suyu deposu ilçeye kazandırıldı.

30 BİN METREKARE KALDIRIM, 7,5 KM SICAK ASFALT

Tamamlanan alt yapısı çalışmalarının ardından ilçe merkezinde bulunan İstiklal Caddesi, Ortaokul Caddesi, İnönü Bulvarı, 100. Yıl Bulvarı, Adnan Menderes Bulvarı ve Yatağan Yolu’nda hafriyat çalışmalarına başlandı. 30 bin metrekarelik kaldırım çalışmasının yapılacağı ilçe merkezinde çalışmalar tamamlandığında 7,5 kilometrelik yol sıcak asfaltla buluşacak.

Haberin DevamıReklam

“İLK GÜNKÜ HEYECANLA”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’nin güzelliğine güzellik katmaya devam ettiklerini belirterek, hemşehrilerinin daha sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesi için ilk günkü heyecanla gece gündüz çalıştıklarını söyledi. Serinhisar ilçesini daha sağlıklı ve modern bir alt yapıya kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Zolan, “Vatandaşlarımızın desteği ile Serinhisarımızda çok büyük bir alt yapı yatırımı yaptık. Bu güzel yatırım torunlarımızın torunlarına hizmet edecek inşallah. Şimdi sıra üst yapıda, Serinhisarımızı güzelleştirmeye, ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyoruz. İlçemizin üst yapısını da modern bir hale getireceğiz. Denizlimiz için Serinhisarımız için ne yapsak az, hemşehrilerimiz her şeyin en güzelini hak ediyor” dedi.