23.10.2020, Cuma
18 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu

Serinhisar’a Gençlik ve Kültür Merkezi

Haber Merkezi - 8 Ağustos 2017 Salı - 14:26 Serinhisar’a Gençlik ve Kültür Merkezi

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Serinhisar’da yaptıracağı gençlik ve kültür merkezinin inşaatına başlandı.Gençlik ve kültür merkezinde, kafeterya, atölyeler, işyerleri, ofisler, spor salonları ve düğün salonu bulunacak.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın Serinhisarlı gençlere söz verdiği Serinhisar Gençlik ve Kültür Merkezi’nin inşaatı başladı. Serinhisarlıların sosyal ve kültürel birçok ihtiyacını karşılayacak binanın birçok fonksiyonu bulunacak. Özellikle gençlerin sosyal hayatlarına renk katacak tesis 7’den 70’e herkese hitap edecek.

Temeli tamamlanan bina 1150 metrekare oturma alanına sahip olacak. Toplamda 4690 metrekare kapalı alana sahip olacak Serinhisar Gençlik ve Kültür Merkezi’nde düğün salonu, çok amaçlı salon, kafeterya, 6 adet atölye, 5 adet işyeri, 6 adet ofis, 2 adet spor salonu ve depolar bulunacak.

Serinhisar’a Gençlik ve Kültür Merkezi

ÇOK FONKSİYONLU OLACAK

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, büyükşehir ile birlikte “Denizli merkezde ne varsa ilçelerde de o olacak” dediklerini hatırlatarak, Serinhisar’da güzel bir projeye daha başladıklarını söyledi.

Gençlik ve Kültür Merkezi’nin çok fonksiyonlu olacağını ve özellikle gençlerin sosyal hayatlarına önemli bir alternatif oluşturacağını belirten Başkan Zolan, “Tesisimizde atölyeler, işyerleri, ofisler, spor salonları, kafeterya ve düğün salonu olacak. Burada açacağımız gerek spor gerekse diğer kurslarımız yine Serinhisarlı vatandaşlarımızın hizmetinde olacak. Projemizin inşaatına başladık ve kısa zamanda bitirmek istiyoruz. Tesisimiz şimdiden Serinhisar’ımıza hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.