05.12.2022, Pazartesi
8 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Serinhisar’a 14 bin ton sıcak asfalt

Serinhisar’a 14 bin ton sıcak asfalt

Haber Merkezi - 27 Nisan 2021 Salı - 13:09 Serinhisar’a 14 bin ton sıcak asfalt

Denizli Büyükşehir Belediyesince, Serinhisar’da bir süre önce başlatılan alt ve üst yapı çalışmaları tamamlandı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi (DESKİ) Genel Müdürlüğünce, bir süre önce Serinhisar’da balnan alt yapı çalışmalarında, 117 bin 700 metre içme suyu hattı, 88 bin 800 metre kanalizasyon hattı ve 18 bin 500 metre de yağmur suyu hattı döşendiği belirtildi. Bunun yanında 2 adet atık su terfi merkezi, 4 adet içme suyu deposu ve 6 adet içme suyu sondajının tamamlandığı kaydedildi.

 

14.000 TON SICAK ASFALT

Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi’nin başladığı üst yapı çalışmaları kapsamında ise ilçe merkezindeki ana ve ara yollara 14 bin ton sıcak asfalt döküldü. Denizli Büyükşehir Belediyesi ilçede üst yapı çalışmaları kapsamında, ilçe merkezinde bulunan İstiklal Caddesi, Ortaokul Caddesi, İnönü Bulvarı, 100. Yıl Bulvarı, Adnan Menderes Bulvarı ve Yatağan Yolu başta olmak üzere sıcak asfalt dökme ile 30 bin metrekarelik beton kilit parke taşı kaldırım çalışması gerçekleştirdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri de sıcak asfalt dökülen caddelerin yol çizgi çalışmasını tamamladı.

Haberin DevamıReklam

“SÖZ VERDİK YAPIYORUZ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Serinhisar İlçesi’nde vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını belirterek, hemşehrilerinin daha sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesi için ilk günkü heyecanla gece gündüz çalıştıklarını söyledi. Serinhisar ilçesini daha sağlıklı ve modern bir alt yapı ve üst yapıya kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Zolan, “Söz verdik yapıyoruz. Hemşehrilerimizin desteği ve duaları ile Serinhisarımızda çok büyük bir alt yapı yatırımı yaptık. Torunlarımızın torunlarına hizmet edecek bu yatırımın ardından Serinhisarımıza yakışacak üst yapı çalışmalarına başladık ve şükürler olsun tamamladık. Serinhisarımıza çok yakıştı. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.