27.07.2021, Salı
21 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Şehitlerimizi şükranla andık

Şehitlerimizi şükranla andık

Haber Merkezi - 18 Mart 2019 Pazartesi - 15:30 Şehitlerimizi şükranla andık

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla tören ve etkinlikler gerçekleştirildi.

A- A+

Anma töreni Asri Mezarlık Şehitliği’nde yapıldı. Törene Vali Hasan Karahan, milletvekilleri Şahin Tin, Nilgün Ök, Gülizar Biçer Karaca, Kazım Arslan, Teoman Sancar ve Yasin Öztürk Garnizon Komutan Vekili Albay Bilal Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, askeri ve mülki erkan katıldı.

Tören, anıta protokol tarafından çelenklerin bırakılması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Saygı atışı yapılan törende, Kur’an-ı Kerim tilaveti sonrası dua edildi.

Şehitlik şeref defterini imzalayan Vali Hasan Karahan, ülkesini ve kutsal değerlerini bedeli ne olursa olsun koruyan, gerekirse canlarını bu uğurda feda eden aziz şehitleri, bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla andığını belirtti.

Protokol üyeleri ve vatandaşlar, daha sonra Şehit Anı Odası’nı ziyaret etti. Şehit aileleriyle görüşen protokol üyeleri, şehit mezarlarına karanfil bıraktı. Program kapsamında Polis Şehitliği de ziyaret edilerek, Kur’an-ı Kerim okundu.

ZİYARETLER

Bu arada, Vali Karahan ve protokol üyeleri Türkiye Harp Malulü Gaziler,Şehit,Dul ve Yetimleri Derneği ile Türkiye Muharip Gaziler Denizli Şube Başkanlığı’nı ziyaret etti.