22.09.2021, Çarşamba
18 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Sarayköy’de çocuk şenliği

Sarayköy’de çocuk şenliği

Haber Merkezi - 29 Mart 2017 Çarşamba - 17:47 Sarayköy’de çocuk şenliği

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen ve ilk olarak ilçelerde başlayan Türkiye'nin en büyük Çocuk Şenliği devam ediyor. Çocukların arasına karışan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, onların eğlencesine ortak oldu.

A- A+

Sarayköy İlçe Stadı’nda gerçekleşen etkinliğe, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ve beraberindekiler katıldı. Animatörler eşliğinde gönüllerince eğlenen çocuklar, halat çekme ve çuval yarışı gibi geleneksel oyunlarda birbirleriyle yarıştı. Çocukların eğlencesine ortak olan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan halat çekme mücadelesine katıldı, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Türkiye’nin en büyük Çocuk Şenliği ilçelerde tamamlanmasının ardından kent merkezinde devam edecek.

“ÇOCUKLARIN MUTLULUĞU BİZLERİ MUTLU EDİYOR”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan çocukları sanal dünyadan ayırarak gerçek dünyayla buluşturmayı amaçladıklarını söyledi. Başkan Zolan, “Çocuklarımız burada çok mutlu, onları mutlu görünce bizlerde mutlu oluyoruz. Amacımız çocuklarımızın burada arkadaşlıkları, dostlukları pekişsin; sanal dünyadan gerçek hayata dönsünler. Hayatın gerçek yönünü bilerek yaşasınlar ve halat çekme, çuval yarışı gibi geleneksel oyunlarımızla buluşsunlar. İstiyoruz ki gelecek nesillere de bu oyunları aktarılabilsinler” dedi.

Haberin DevamıReklam

“ÇOCUKLAR GERÇEK OYUNLARI OYNASIN”

Anne-babalara “çocukları küçük yaşta sanal dünyaya mahkum etmeyin” uyarısında bulunan Zolan, “Küçücük yaştaki çocuklarımızın eline anı kurtarmak için cep telefonu vermememiz gerekiyor. 2- 3 yaşındaki çocuklarımızı sanal dünyayla buluşturduğumuzda beyni ona göre gelişiyor. İleride bu hatayı düzeltmek, onları sanal dünyadan koparmak daha zor oluyor. Çocuklarımız anne babaya ait olduğu kadar topluma da aittir. Benim tavsiyem çocuklarımızı güzel parklarımıza götürsünler, oralarda birçok oyun alanlarımız var. Orada gerçek dünyayla gerçek oyunlarla buluşsunlar. Çocuklarımız gerçek dünyanın olduğunu da unutmasın. Onların burada kuracağı dostluklar gelecekteki hayatlarında önemli olacaktır. Çocuklarımızı spor alanlarına yöneltin. Açtığımız spor kurslarına, sanat kurslarına mutlaka gelsinler” diye konuştu.