27.03.2023, Pazartesi
9 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Sarayköy Kültür Merkezi’ne ilk kazma vuruldu

Sarayköy Kültür Merkezi’ne ilk kazma vuruldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 27 Nisan 2017 Perşembe - 11:15Güncelleme: 27 Nisan 2017 Perşembe - 11:15
Sarayköy Kültür Merkezi’ne ilk kazma vuruldu

Sarayköy’ü kültür merkezine kavuşturacak proje start aldı. İlk kazmanın vurulduğu Sarayköy Kültür Merkezi, sinema salonundan kütüphaneye birçok birimden oluşacak ve 5 milyon 300 bin liraya mal olacak.

Sarayköy Belediyesi, ilçede kültürel ve sanatsal aktivitelerin gerçekleştirileceği mekan sorununu Kültür Merkezi projesiyle sonlandıracak. 330 kişilik sineması, tiyatro, nikah ve toplantı salonu, kütüphanesi, fuayesi, sergi salonu, fotoğraf stüdyosu, atölye, eğitim ve dans okulu ile otoparkın yer aldığı Sarayköy Kültür Merkezi, Bala Mahallesi’nde 3 bin 225 metrekare alana yapılacak. Yazlık sinema kültürünün de yeniden canlandırılacağı Kültür Merkezi, 5 milyon 300 bin lira harcamayla hizmete sunulacak.

Haberin DevamıReklam

Temel kazısı başlayan kültür merkeziyle ilgili bilgi veren Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Şehit Hüseyin Kuş Parkı bahçesinde önemli prestij projelerimizin biri olan kültür merkezimizin temel kazım çalışmalarına başladık. İlçemizin ihtiyacı olan nikah salonunu da bu proje ile vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Halk Eğitim sergilerimizin ya da dışarıdan gelen sanatçılarımızın eserlerini sergileyebileceği alanlarımız mevcut olacak. Bu sayede ilçe halkımız tüm sanat faaliyetleri ile buluşabilecek” dedi.

Kültürel faaliyetler ile ilçenin önemli bir merkez haline geleceğini belirten Başkan Özbaş, “Sarayköy Belediyesi olarak ihtiyaca göre projeler üretiyoruz. Şimdiden bu projenin Sarayköy halkına hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.