02.02.2023, Perşembe
-1 °C / 9 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Bakan Varank’tan Büyükşehir’e ziyaret

Bakan Varank’tan Büyükşehir’e ziyaret

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 22 Aralık 2022 Perşembe - 20:28Güncelleme: 22 Aralık 2022 Perşembe - 21:43
Bakan Varank’tan Büyükşehir’e ziyaret

Bir dizi ziyaret ve program için Denizli'ye gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etti. Bakan Varank, Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) Denizli Projeleri kapsamında düzenlenen imza törenine katıldı.

Ziyarete, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın yanı sıra Denizli Vali Vekili Mehmet Okur, Denizli Milletvekili Şahin Tin, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Erbil ile beraberindekiler eşlik etti.

Zolan, ziyarette ilk olarak Bakan Varank’a Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nda sergilenen Yatağan palası, Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınlarından oluşan eserleri ve Denizli Sancağının tarihinden bahsetti. Denizli Büyükşehir Belediyesinin yatırımlarına değinen Zolan’a teşekkür eden Varank, şeref defterini imzaladı.

BAKAN VARAK’IN KATILIMIYLA İMZALAR ATILDI

Ardından Varank, Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen ve Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından yürütülecek Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı Denizli Projeleri imza töreni katıldı. İmza töreninde Varank’ın yanı sıra proje ortakları Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Güney Ege Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Özgür Akdoğan, Milli Eğitim Müdür Vekili Süleyman Ekici, proje paydaşları Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar, Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan ve İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık yer aldı.

Haberin DevamıReklam

İmza töreninde basın mensuplarına bir açıklama yapan Varank, Denizli’ye değer katan projelerin açılışları ve tanıtım toplantılarını yapmak için kente geldiklerini ifade ederek, bereketli çalışmalara imza attıklarını söyledi.

“250 GENÇ OTOMOTİV VE YAZILIM SEKTÖRÜNDE YETİŞECEK”

Denizli’de bulunmaktan büyük memnuniyet duyduğunu kaydeden Varank, açılışı yapılan projelerin Denizli’yi daha üretken hale getireceğini dile getirdi. Varank, konuşmasında şunları söyledi:

“İstihdam olanaklarını şehrimize kazandıracak. Önümüzdeki dönemde Denizli’de yapacağımız iki tane SOGEP projesinin bir tanesi Büyükşehir Belediyemizle diğeri Milli Eğitim Bakanlığının katkılarıyla Acıpayam Belediyemiz paydaşımız, Üniversitemiz paydaşımız, İŞKUR paydaşımızla birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak gençlerimize eğitimler vereceğiz, onları nitelikli bir şekilde istihdama katılmalarını sağlayacağız. Otomotiv sanayisinde ve yazılım sektöründe yetiştireceğimiz yaklaşık 250 gencimiz inşallah bu program sonrasında Denizli’de istihdam edilecekler. Biz paydaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Kalkınma Ajanslarımızla bu tip projeleri desteklemeye devam edeceğiz. Şehrimize yeni istihdam kapıları hayırlı uğurlu olsun. “