21.09.2021, Salı
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Sanayi bölgesi trafiği bu körüyle rahatlayacak

Sanayi bölgesi trafiği bu körüyle rahatlayacak

Haber Merkezi - 25 Mayıs 2017 Perşembe - 00:43 Sanayi bölgesi trafiği bu körüyle rahatlayacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir Bulvarı’nda inşaatını başlattığı sanayi bağlantı köprüsü tamamlandığında 1’inci, 2’nci ve 3. Sanayi bölgelerinde trafik rahatlayacak ve bu güzergahı kullanan sürücüler rahat bir nefes alacak.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın müjdelediği ilin ilk ard germe köprüsü olacak sanayi bağlantı köprüsü inşaatı devam ediyor. İzmir Bulvarı üzerinde 1. ve 2. Sanayi ile 3. Sanayi bölgelerini birbirine bağlayacak kavşak ile sanayi siteleri arasındaki trafik akışı hız kazanacak. Sanayi bağlantı köprüsü ile hem bölge trafiği nefes alacak hem geçmişte bu alanda meydana gelen trafik kazalarından dolayı can ve mal kayıpları yaşanmayacak.

Sanayi bağlantı köprüsü, ard germe tekniği ile inşa edilen Denizli’nin ilk köprüsü olacak. Köprü, 5 ayak üzerine inşa ediliyor. 4 ayak açıklığı bulunan köprünün, orta yaka açıklığı 52 metre, baştaki iki ayak açıklığı ise 32 metre olacak. Bağlantı yolları dahil köprünün toplam uzunluğu 500 metreyi bulacak.

Sanayi bölgesi trafiği bu körüyle rahatlayacak

Haberin DevamıReklam

“TRAFİKTE KALICI ÇÖZÜMLER”

İzmir Bulvarı’nda yapımı devam eden sanayi bağlantı köprüsü çalışmalarını inceleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kentte yaşanan trafik sorununu kökten çözmek için başlattıkları seferberliğin hızla sürdüğünü söyledi. Milyonlarca liralık ulaşım yatırımlarıyla trafikte kalıcı çözümler getirdiklerini, bunlardan birinin de Sanayi Bağlantı Köprüsü olduğunu vurgulayan Zolan, “Halkımızın daha kaliteli ve daha güvenli ulaşım imkanına kavuşması için gece gündüz çalışıyoruz. Çevre yolları, köprülü kavşaklar, kavşak düzenlemeleri ile birçok çalışma yapıyoruz. Günü kurtaran makyaj çalışmalarla değil geleceğimize kalıcı eserler bırakmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

“ZAMANDAN VE YAKITTAN TASARRUF SAĞLANACAk”

Sanayi bağlantı köprüsü ile bir yandan bölge trafiğinin rahatlayıp, kaza riskinin minimuma ineceğini, diğer yandan ise zamandan ve yakıttan büyük tasarruf sağlanacağını vurgulayan Başkan Zolan, “Bu projemizle Denizlimiz bir ilkle daha tanışıyor. Teknik anlamda yapımı en zor olan kentimizin ilk ard germe köprüsünü inşa ediyoruz. İki sanayi sitesini birbirine bağlayacağımız bağlantı köprüsünü kısa sürede tamamlayıp hizmete alacağız. Şimdiden Denizlimize hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

Sanayi bölgesi trafiği bu körüyle rahatlayacak