05.07.2022, Salı
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Şampiyon yüzücüden Zolan’a ziyaret

Şampiyon yüzücüden Zolan’a ziyaret

Haber Merkezi - 8 Haziran 2022 Çarşamba - 12:32 Şampiyon yüzücüden Zolan’a ziyaret

Türkiye Görme Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda birinciliği elde eden Elfin Pehlivan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti.

A- A+

Ziyarete Elfin Pehlivan, annesi Sevim Pehlivan, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Süleyman Akbulut ve beraberindekiler katıldı. Zolan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Elfin’i, ailesini ve antrenörleri tebrik etti.

Geçen yıl Aydın’dan Denizli’ye taşındığını söyleyen Elfin Pehlivan, Denizli Büyükşehir Belediyesinin kapalı havuzlarda çok sevdiği spora daha fazla vakit ayırabildiğini ifade etti. Başarısıyla kısa sürede Denizli Büyükşehir Belediyespor takımına giren Pehlivan, geçtiğimiz ay sonu Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Görme Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda 200 metre serbest, 400 metre serbest, 50 metre kelebek ve 100 metre kelebek stilde Türkiye Şampiyonu olarak 4 altın madalya aldı. Başarılı sporcu bu dereceleriyle 2024 Paris Paralimpik Olimpiyatları kadrosuna da girmeye hak kazandı.

Haberin DevamıReklam

Denizli Büyükşehir Belediyesinin modern yüzme havuzlarında kişisel gelişimini hızla artırdığını kaydeden Pehlivan, kendisine sunulan imkan ve desteklerden dolayı Zolan’a teşekkür etti.

Çocuklara ve gençlere spor yapma imkanı sağlayarak geleceğin başarılı sporcularının yetişmesine imkan sağlamaya devam edeceklerini belirten Zolan, Büyükşehir Belediyesi olarak Denizli’ye 4’ü il merkezinde olmak üzere 8 tane kapalı yüzme havuzu kazandırdıklarını anlattı. Yüzme havuzlarının yüzme sporuna ilgiyi artırdığını ve başarılı sporcuların yetiştiğini söyleyen Zolan, “Özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin spor yapması için her türlü imkanı seferber etmeye devam edeceğiz” dedi. 2024 Paris Paralimpik Olimpiyatları kadrosuna da girmeye hak kazanan Elfin’e başarılar dileyen Zolan, Elfin’in uluslararası müsabakalarda da Denizli Büyükşehir Belediyesini gururla temsil edeceğine inandığını dile getirdi.