29.11.2022, Salı
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Salgınla ilgili kısmi kapanma kararı alındı

Salgınla ilgili kısmi kapanma kararı alındı

Haber Merkezi - 13 Nisan 2021 Salı - 18:55 Salgınla ilgili kısmi kapanma kararı alındı

Coronavirüs vakalarının artması üzerine iki haftalık kısmi kapanma kararı alındı, şehirlerarası seyahate de kısıtlama getirildi.

A- A+

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası coronavirüsle mücadelede alınan yeni önlemleri açıkladı. Erdoğan, iki haftalık kısmi kapanma kararı alındığını, sokağa çıkma kısıtlaması saatlerinin değiştirildiği söyledi. İşte yeni kararlar:

– Ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulamasına geçiliyor.

– Hafta içi 19.00-05.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması olacak.

– Sokağa çıkma saatlerinde zorunlu haller dışında şehirlerarası seyahatlere izin verilmeyecek.

– Bir süre önce ara verdiğimiz 65 yaş üstü ve 18 yaş altının şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanma sınırlamasını getirildi.

Haberin DevamıReklam

– Yeme içme hizmeti veren mekanlar faaliyetlerine bayram sonrasına kadar ara verecek. Lokantalar sadece belirlenen saatlerde paket servis hizmeti verecek. Spor salonları bayram sonuna kadar kapalı. Düğün nişan kına vb. tüm toplantılar bayram sonrasına kadar ertelendi. Oteller sadece kendi müşterileri ile sınırlandırılmış halde hizmet verecek.

– Düğün nişan kına vb. tüm toplantılar bayram sonrasına kadar ertelendi.

-Kamuda saat 16.00 bitecek şekilde dönüşümlü esnek mesai yeniden yaygınlaştırılacak. Hamileler ve kronik hastalığı olan ve 10 yaş altı çocuğu bulunan kadın personel idari izinli sayılacak. Özel sektör firmaları bu yönde teşvik edilecek.