20.09.2021, Pazartesi
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Sağlıklı Kentler Denizli’de buluşuyor

Sağlıklı Kentler Denizli’de buluşuyor

Haber Merkezi - 3 Mayıs 2017 Çarşamba - 13:36 Sağlıklı Kentler Denizli’de buluşuyor

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, “Sağlıklı Kentlerde Jeotermal Kaynakların Kullanımı” konusunu ele almak amacıyla 26. olağan meclis toplantısını Denizli Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde yapacak.

A- A+

Vatandaşların yaşamaktan mutluluk duyacağı yaşanabilir sağlıklı kentler oluşturmak amacıyla 2005 yılında kurulan ve Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin de üyesi olduğu Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, 26. olağan meclis toplantısını 5-7 Mayıs tarihleri arasında Karahayıt’ta gerçekleştirecek. “Sağlıklı Kentlerde Jeotermal Kaynakların Kullanımı” konulu konferansın da düzenleneceği toplantıya 64 üye belediyeden yaklaşık 300 davetlinin katılacağı bildirildi.

3 FARKLI OTURUM DÜZENLENECEK

Sağlıklı kentlerde jeotermal kaynakların kullanımı konusunu ele almak amacıyla düzenlenecek organizasyonda 3 farklı başlık altında oturum yapılacak. “Sağlıklı Kentlerde Jeotermal Kaynakların Özellikleri ve Potansiyelleri”, “Sağlıkta Jeotermal Kullanımı ve Jeotermal Turizm” ve “Jeotermal Enerji ve Tarımsal Kullanımı” konuları olmak üzere 3 farklı oturumda yapılan araştırmalar ve öneriler, konunun uzmanları tarafından detayları ile anlatılacak. Konuk belediyeler ayrıca Denizli Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği çevresel, sosyal ve turizm yatırımlarını da inceleme fırsatı bulacak.

Haberin DevamıReklam

DENİZLİ TANITIMINA BÜYÜK KATKI

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, üye belediyelerin uygulamaya koyduğu örnek çalışmaların da ele alınacağı organizasyonun jeotermal zengini Denizli’nin tanıtımına da büyük katkı koyacağını söyledi. Denizli’nin çok zengin jeotermal kaynaklara sahip olduğunu, termal suyun 30 dereceden 250 dereceye varan değişik sıcaklıklarda olduğunu ifade eden Zolan, Denizli’deki bu imkanın turizm, sağlık, enerji, ısınma ve tarımsal üretim amaçlı kullanıldığını kaydetti.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin 8 yıldır SağlıklıKentler Birliği üyesi olduğunu ve birlik tarafından “En Sağlıklı Şehir” ödülü aldıklarını vurgulayan Başkan Zolan, toplantının verimli ve başarılı geçmesini diledi.