25.07.2021, Pazar
22 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Protokol ile şehit aileleri ve gaziler...

Protokol ile şehit aileleri ve gaziler iftar yemeğinde buluştu

Haber Merkezi - 30 Mayıs 2018 Çarşamba - 14:58 Protokol ile şehit aileleri ve gaziler iftar yemeğinde buluştu

Şehit aileleri ile gazilere iftar yemeği verildi. Yemeğe katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye düşmanlarının millete karşı terör örgütlerini kullandığını söyledi.

A- A+

Korucuk Mahallesi’ndeki Kayalar Düğün Salonu’nda verilen iftar yemeğine Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Vali Hasan Karahan, MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, 11. Komando Tugay ve Komutan Vekili Albay Bilal Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, daire müdürleri ile şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Şehit yakınları ve gazilerle selamlaşan Vali Karahan, yaptığı konuşmada, “Sizlerin gözlerindeki metaneti, tavırlarınızdaki vakarı gördükçe gerçekten milletimize olan inancımız, Allah’ımıza olan imanımız kadar güçleniyor. Şehitlerimiz rahat uyusun. Vatanımızın onların kanlarıyla, canlarıyla yükseldiğine inanıyoruz. Allah’ın izniyle kanları yerde kalmayacaktır. Bizler nasıl Allah’a inanıyorsak, Türkiye Cumhuriyetinin de ilelebet payidar kalacağını da o kadar inanıyoruz. Sizlerin gözlerindeki kararlılık ve o vakar gerçekten bizleri mutlu ediyor. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Gazilerimize afiyet diliyoruz. Şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin bundan sonraki hayatlarında Allah’ım başka acı göstermeden sağlık afiyet içinde yaşamalarını diliyoruz” dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ise, “Bu coğrafya, Anadolu bize vatan olarak bahşedilmiş ve Allah’ın izni ile de kıyamete kadar bu Aziz Milletin vatanı olacaktır. Al bayrağımız bu coğrafyada dalgalanacak, ezanlarımız asla ve asla dinmeyecektir. Milyonlarca şehit vermiş olan bu Aziz Millet tarih boyunca asla ve asla aman dememiştir. Asla diz çökmemiştir asla esir olmamıştır. Bu Aziz Milleti esir etmek isteyenlere bu aziz millete diz çöktürüp aman dedirtmek isteyenlere hodri meydan diyoruz. Biz bu cennet vatanı kanımızla suladık. Kanını getiren varsa buyursun gelsin. Ama maalesef düşman eski düşmanlar gibi yiğit düşmanlar değil artık. Hain düşmanlar, silahıyla karşımıza çıkıp bizimle çatışan, bizimle savaşan düşman değil. Artık düşman hain, düşman sinsi. Düşman artık kendi elini değil maşalarını kullanıyor. Son 40-50 seneye bakacak olursak, terör örgütlerini bu aziz millete karşı kullanan düşman, terör örgütlerinin yetmediği yerde kendi içimizdeki hainleri kullanmaya başlıyor” diye konuştu.