Prof Dr Erol Göka ve Prof Dr Kemal Sayar, Denizlililer ile buluştu – D20Haber
18.06.2024, Salı
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Prof Dr Erol Göka ve Prof...

Prof Dr Erol Göka ve Prof Dr Kemal Sayar, Denizlililer ile buluştu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 1 Aralık 2023 Cuma - 11:53Güncelleme: 1 Aralık 2023 Cuma - 11:53
Prof Dr Erol Göka ve Prof Dr Kemal Sayar, Denizlililer ile buluştu

Denizli Büyükşehir Belediyesi, alanında uzman olan isimleri konuk ettiği Kültür Buluşmaları’nda, Prof Dr Erol Göka ve Prof Dr Kemal Sayar’ı Denizlililer ile buluşturdu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin önde gelen bilim insanları, yazar, tarihçi ve sanatçılarını Denizlililer ile buluşturmaya devam ediyor. Her bir programı yoğun ilgi toplayan Büyükşehir ile Kültür Buluşmaları’nın bu haftaki konukları Psikiyatrist Yazar Prof Dr Erol Göka ve Prof Dr Kemal Sayar oldu.

 

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Melis Başkanvekili Ali Değirmenci ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Haberin DevamıReklam
Denizlili olan Prof Dr Erol Göka, çocukluk ve gençlik anılarından söz etti. Gazze’de süren savaştan dolayı kalplerinin kırık olduğunu dile getiren Prof Dr Göka, modern zaman insanının gündemi, sorunları ve psikolojileri hakkında bilgilendirmede bulundu, bireyselliğin toplum yaşamına olumsuz etkinlerini anlattı.

Herkesin dünyayı bulduğundan daha güzel bırakmak sorumluluğu olduğunu vurgulayan Prof Dr Kemal Sayar ise, “İnsanın görevi yeryüzünü onarmaktır. Yeryüzündeki eksiğini, gediğini fark etmek ve eksik olanı yerine koymaktır. Çok fazla bireysel mutluluk üzerinde durduğumuz zaman toplumun, ülkenin ve dünyanın menfaatlerini gözardı edebiliyoruz” dedi.

Yaklaşık 2 saat süren programın ardından Başkan Zolan, Prof Göka ve Prof Dr Sayar’a program için teşekkür ederek, üzerinde Denizli horozu bulunan kaide verdi.