Özay Gönlüm ölümünün 24. yılında eserleriyle anıldı – D20Haber
15.04.2024, Pazartesi
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Özay Gönlüm ölümünün 24. yılında...

Özay Gönlüm ölümünün 24. yılında eserleriyle anıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 2 Mart 2024 Cumartesi - 15:02Güncelleme: 2 Mart 2024 Cumartesi - 15:02
Özay Gönlüm  ölümünün 24. yılında eserleriyle anıldı

Unutulmaz halk ozanı Özay Gönlüm, ölümünün 24. yılında eserleriyle anıldı.

Kentin ezgilerini tüm dünyaya taşıyan ünlü halk ozanı Özay Gönlüm, vefatının 24. yılında da unutlmadı. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde Özay Gönlüm 24. Yılı Anma Programı düzenlendi. Geceye, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Müziği Korosu ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuar sanatçıları, İsmail Barkın şefliğinde büyük usta Özay Gönlüm’ün eserlerini seslendirdi.

Halk Oyunları ekibinin de renk kattığı gece büyük beğeni topladı, izleyenler türkülere hep bir ağızdan eşlik etti. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan burada yaptığı konuşmada, bu özel gecede Denizli’nin değeri büyük usta Özay Gönlüm’ü andıklarını söyledi.

24 yıl önce yaşamını yitiren Gönlüm’ün Denizli’nin kültürel hazinelerini ortaya çıkararak bugünlere gelmesini sağladığını kaydeden Zolan, “İnşallah biz O’nu gönlümüzde yaşatmaya devam edeceğiz. Gönlüm, türkülerde yaşamaya devam edecek inşallah. Onun eserlerinehep beraber sahip çıkarak yolumuza devam edeceğiz. Tabii ki insan dünyaya gelir, yaşar ve veda eder. O süreçte önemli olan iz bırakmaktır, eser bırakmaktır. Gök kubbede hoş bir seda bırakmaktır. Özay Gönlümde bunu fazlasıyla yapan büyük bir ustadır. Tekrar kendisini rahmetle anıyorum ve bu anma gecesinde bizleri yalnız bırakmadığınız için her birinize teşekkür ediyorum” dedi.