07.07.2022, Perşembe
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Özay Gönlüm ölümünün 22. yılında düzenlenecek...

Özay Gönlüm ölümünün 22. yılında düzenlenecek konserle anılacak

Haber Merkezi - 28 Şubat 2022 Pazartesi - 13:03 Özay Gönlüm ölümünün 22. yılında düzenlenecek konserle anılacak

Denizli’nin kültür ve ezgilerini tüm dünyaya tanıtan unutulmaz halk ozanı Özay Gönlüm’ün ölümünün 22. yılında anma konseri ve töreni düzenlenecek.

A- A+

1 Mart 2000’de hayata gözlerini yuman Özay Gönlüm’ün ölümünün 22. yıldönümü dolayısıyla anma konseri ve tören düzenleneceği duyuruldu. Gönlüm için ilk tören heykelinin bulunduğu Çatalçeşme Oda Tiyatrosu önünde yapılacak. 1 Mart Salı günü sabah saat 11.00’de Gönlüm’ün heykeline çelenk bırakılmasının ardından, aynı gün akşam ise Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı, saat 20.30’da  Gönlüm’ün birbirinden güzel eserlerini seslendirilecek. Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi Mehmet Gazi Salonu’ndaki konserin ücretsiz olduğu belirtildi.

“ESERLERİNİ GELECEK NESİLLERE AKTARMAK BORCUMUZDUR”

Haberin DevamıReklam

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Anadolu kültürünün yaşatılması için ömrünü vakfeden, Denizli’nin yetiştirdiği ünlü halk ozanı Özay Gönlüm’ü sevgi, saygı ve rahmetle andığını söyledi. Gönlüm’ün ülkeye mal olmuş bir sanatçı olduğunu, yaşamının büyük bir bölümünü Türk Halk Müziği’ne adadığını ifade eden Zolan, “Bugün de büyük özlem duyduğumuz Özay Gönlüm, şehrimizin türkülerini, kültürünü, değerlerini ilmek ilmek işleyip tüm dünyaya anlatmıştır. Ünlü halk ozanımız Özay Gönlüm’ü ve tüm eserlerini gelecek nesillere aktarmak da bizim boynumuzun borcudur. Değerli sanatçımız Özay Gönlüm’ü aramızdan ayrılışının 22. yılında bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum. Allah’ım rahmet eylesin.”