29.11.2020, Pazar
3 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu

Otobüste rahatsızlanan kadından kendisini hastaneye ulaştıran şoföre ziyaret

Haber Merkezi - 24 Ekim 2020 Cumartesi - 10:57 Otobüste rahatsızlanan kadından kendisini hastaneye ulaştıran şoföre ziyaret

Denizli’de otobüste rahatsızlanan ve şoför tarafından hastaneye ulaştırılan Hasbiye Durmuş, taburcu olmasının ardından otobüs şoförüne teşekkür ziyaretinde bulundu.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ’ye ait 360 numaralı Babadağlılar Toki – Otogar hattında geçtiğimiz salı günü meydana gelen olayda, Hasbiye Durmuş 20 BLD 71 plakalı belediye otobüsüne binmesinin ardından fenalaşmıştı. Otobüs şoförü Bülent Deyneli fenalaşan yolcuyu güzergahından çıkarak hemen Servergazi Devlet Hastanesi’ne yetiştirmişti. Hastaneden taburcu olan Durmuş, Denizli Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmeleri’ne giderek teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarete Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ. Genel Müdürü Mustafa Gökoğlan ile şoför Bülent Deyneli katıldı.

“BENİ OĞLUMA KAVUŞTURDU”

Hasbiye Durmuş, olay günü ilaçlarını almak için dışarıya çıktığını, ifade ede Durmuş, şoförün kendisinin fenalaştığını anlayıp yanına koştuğunu söyleyerek, “Allah razı olsun ondan, koştu elimi tuttu, ilaçlarımı verdi” dedi. Hastanede uyandığında otobüs şoförünü televizyonda gördüğünü ve ‘Seni bu ağabey hastaneye getirdi, hayatını kurtardı’ dediklerini anlatan Durmuş, “Kalp krizi geçirmişim, beni yoğun bakıma aldılar, mucize olarak uyandım. Ağabeyi görmek ona teşekkür etmek istediğimi söyledim.Çünkü beni oğluma kavuşturdu. Sizlere teşekkür etmek için buradayım” dedi.

“BİZ HER ZAMAN GÖREVE HAZIRIZ”

Şoför Deyneli ise, Durmuş’un otobüse binmesinin ardından rahatsızlandığını anladığını belirterek, “Arabayı kenara çektim. Durumu daha da fenalaşması üzerine hemen acil bir şekilde otobüsle hastaneye götürdüm. Allah razı olsun o da bizi sevmiş saymış buraya kadar gelmiş. Biz her zaman göreve hazırız, vatandaşlarımız bizlere emanet, onların yanındayız”ifalerini kullandı.

Ulaşım AŞ Genel Müdürü Gökoğlan ise, geçmiş olsun dileklerini ileterek, ziyaret için teşekkür etti. Olay günü yaşananları anlatan Gökoğlan, “Hakikaten ben de çok mütehassis oldum. Çok şükür hanımefendi iyileşmiş ve ayakta. Şoför arkadaşımıza da çok teşekkür ediyorum. Biz otobüslerimizde yolcularımızı gidecek oldukları noktalara güvenle ulaştırmak için elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.