29.07.2021, Perşembe
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Onları caddede görenler şaşkına döndü

Onları caddede görenler şaşkına döndü

Haber Merkezi - 10 Nisan 2018 Salı - 16:21 Onları caddede görenler şaşkına döndü

Türk Polis Teşkilatı’nın 173. kuruluş yıldönümünde düzenlenen tören nedeniyle zırhlı araçlarla caddelerden geçen özel harekat polisi, tüyleri diken diken etti.

A- A+

Türk Polis Teşkilatı’nın 173. kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen tören, Denizli Valiliği önünde yapıldı. İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Atatürk Anıtı’na çelenk sunarken, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Demir, burada yaptığı konuşmada, Türk Polis Teşkilatı’nın adalet, eşitlik, sabır ve hoşgörü çerçevesinde desteğini milletten, yetkisini yasalardan alarak her zaman demokratik ve hukuk kurulları çerçevesinde gece gündüz demeden görevini yerine getirmenin gayreti içerisinde olduğunu belirtti.

Polisin halk için var olduğunu halkın yardım ve desteğiyle, onların adına suçlularla savaştığını dile getiren Demir, “Unutulmamalıdır ki her şeyi satın alabilirsiniz ancak huzuru asla satın alamazsınız. Huzur, güvenlik, dirlik, düzen ve asayiş yalnızca polisin değil, hepimizin ortak meselesidir. Bu nedenle herkesin polise destek ve yardımcı olması, onun yanında yer alması gerekir” dedi.

Demir, müdür yardımcıları, şube müdürleri ve polis memurları, törenin ardından Denizli Valisi Hasan Karahan’ı makamında ziyaret etti.

Daha sonra polisler eskort halinde 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’na geldi. Burada motorlu trafik polisleri motorlarıyla birlikte “Ay Yıldız” koreografisi yaptı. Vatandaşlar özel harekat polisleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

DENİZLİ (AA)