30.10.2020, Cuma
13 °C / 22 °C Denizli Hava Durumu

Okul servislerine coronavirüs denetimi

Haber Merkezi - 15 Ekim 2020 Perşembe - 12:00 Okul servislerine coronavirüs denetimi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yüz yüze eğitime başlanması kararının ardından Denizli Büyükşehir Belediyesince okul servis araçlarına yönelik denetim başlatıldı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığınca, okulların normal eğitim öğretime açılması ve aşamalı olarak yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte öğrenci servis araçlarında denetimlere başlandı.

Denetime Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ve Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri ile birlikte Denizli İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri katıldı. Bahçelievler Mahallesi’nde yapılan denetimde ekipler öncelikle araçlarda yeni tip coronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında gerekli tedbirlerin alınıp alınmadığını kontrol ederek, servislerin bu konuda hassas olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

TÜM SERVİS ARAÇLARI DENETLENECEK

Yapılan uygulamada araçların yaşı başta olmak üzere servis araçlarında olması zorunlu olan otomatik kapı sensörü, emniyet kemeri, kamera sistemi, araç takip sistemi, ışıklı dur levhası, yangın tüpü, ilk yardım çantası ve açılan camlarda parmaklık olması gibi geniş kapsamlı bir denetim gerçekleştirdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin “S” plakaya sahip tüm servis araçlarını rutin aralıklarla denetleyeceği belirtildi.