Öğrenci grubundan DBB’ye ziyaret – D20Haber
04.10.2023, Çarşamba
16 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Öğrenci grubundan DBB’ye ziyaret

Öğrenci grubundan DBB’ye ziyaret

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 19 Temmuz 2023 Çarşamba - 10:41Güncelleme: 19 Temmuz 2023 Çarşamba - 10:41
Öğrenci grubundan DBB’ye ziyaret

Gençlik ve Spor Bakanlığının yürüttüğü “Anadoluyuz Biz” projesi kapsamında Türkiye’nin farklı kentlerinden Denizli’ye gelen 40 öğrenci, Denizli Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

Gençlerin sosyal ve kültürel etkileşimlerini arttırmak, şehirlerin kültürel zenginliklerini tanıyıp tarihi, doğal ve turistik güzelliklerini görmek amacı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının yürüttüğü “Anadoluyuz Biz” projesi kapsamında 40 öğrenci Denizli’ye geldi.

Denizli’nin zenginliklerini tanımak için gelen 40 öğrenci Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ali Değirmenci’yi ziyaret etti. Bu ziyarette öğrencilere Denizli Gençlik ve Spor Müdür Vekili Durmuş Cansever ve Şube Müdürü Tuna Şahin eşlik etti.

Gençlerle tek tek tanışan Değirmenci, Denizli’nin sosyal, kültürel, ekonomik, kentsel ve turizm değerleriyle ilgili bilgilendirmede bulundu. Yüzde 49’u ormanlarla kaplı Denizli’nin yeşil bir şehir olduğunu kaydeden Değirmenci, “Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak yeşile çok önem veriyoruz. Kişi başı yeşil alan miktarında Avrupa Birliği standartlarının çok üstündeyiz. Türkiye’de uluslararası ödüllü 5 adet yeşil bayraklı parkın 3’ü Denizlimizde” dedi.

Denizli’nin içme suyu anlamında kaliteli bir şehir olduğunu, musluklardan rahatlıkla su içilebildiğini anlatan Değirmenci, 2014 yılında Büyükşehir statüsü kazanmaları ile birlikte kentin tamamına aynı hizmet kalitesi sunabildiklerini belirtti.

Denizli tarihinin M.Ö.’den 2 binli yıllara dayandığını anlatan Değirmenci, ilde 19 kent bulunduğunu, bunlardan Laodikya Antik Kenti’ndeki kazı çalışmalarına Denizli Büyükşehir Belediyesinin destek verdiğini söyledi.

Bünyesinde Çocuk, Gençlik, Engelli ve Kadın Meclisi bulunan Kent Konseyinin de başkanı olduğunu ifade eden Değirmenci, “Gençlerimize yönelik pek çok projemizi Gençlik Meclisimiz aracılığı ile yapıyoruz” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği Denizli Kayak Merkezi ve Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nı da anlatan Değirmenci, programın sonunda gençlerle birlikte 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda bulunan cam horoz heykeli önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.