27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışması

Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışması

Haber Merkezi - 13 Nisan 2017 Perşembe - 10:14 Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışması

Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP), ‘Okullarda Atık Pil Yarışması’ düzenledi. Yarışmaya son katılım tarihi 30 Nisan olarak açıklandı.

A- A+

Yarışmayla ilgili bilgi veren TAP Genel Sekreteri Neslihan Bahar, 2015 yılında 630 ton olan atık pil toplama miktarlarını 2016 sonu itibariyle 720 tona çıkardıklarını, Denizli’de ise geçen yıl 7 ton dolayında atık pil topladıklarını, bu yıl 10 tonu geçeceklerini tahmin ettiklerini belirtti.

Haberin DevamıReklam

En çok atık pilin İstanbul’dan toplandığına dikkat çeken Bahar, İstanbul’u sırasıyla Ankara ve Kocaeli takip ettiğini belirtti. Denizli’nin da artan bir grafik ile atık pil toplama miktarını çoğalttığını bildiren Bahar, atık pil toplama miktarının arttırılması ve toplama işlemlerinin verimli bir şekilde sürdürülmesini sağlamak üzere Denizli Belediyesi ile de çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

Son katılım tarihi 30 Nisan olan yarışmada en fazla atık pil toplayan okulların ödüllendirileceğini ifade eden Bahar, ödül olarak birinci okula printer, ikinci okula spor seti ve üçüncü okula satranç seti verileceğini sözlerine ekledi