30.11.2020, Pazartesi
6 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu

Nöbetçi ekipler oluşturulduğunu belirten Başkan Zolan: Vatandaşlarımızın yanındayız

Haber Merkezi - 25 Nisan 2020 Cumartesi - 13:52 Nöbetçi ekipler oluşturulduğunu belirten Başkan Zolan: Vatandaşlarımızın yanındayız

Covid-19 tedbirleri kapsamında 23-26 Nisan tarihleri arasında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına karşı tedbirlerini alan Denizli Büyükşehir Belediyesi, evde kalan vatandaşların ekmek ve tıbbi malzeme ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

A- A+

Coranavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması ile birlikte vatandaşların ihtiyacını karşılamak için yoğun çaba harcamaya devam eden Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri ve Vefa Sosyal Destek Grubu, Büyükşehir ALO 153 hattını ve 112 Çağrı Merkezini arayan vatandaşların acil ihtiyaçlarını karşılıyor. Çağrı merkezlerine gelen istekleri alan ekipler, sokağa çıkma yasağı kuralları ölçüsünde vatandaşların ekmek ve tıbbi malzeme gibi taleplerini yerine getiriyor. Öte yandan Denizli Büyükşehir Belediyesi sokağa çıkma kısıtlaması ile birlikte  nöbetçi ekipler oluşturarak belediyecilik hizmetlerini de aksatmadan sürdürüyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentin 52 farklı bölgesinde görev yapan itfaiye istasyonları, 188 Cenaze, Büyükşehir DESKİ 185 Çağrı Merkezi, Zabıta Dairesi Başkanlığı ve diğer nöbetçi ekipleriyle hizmetlerine devam ediyor.

“DENİZLİ KURALLARA UYUYOR”

Vatandaşların ramazan ayını tebrik eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, sokağa çıkma kısıtlamasına uyan tüm vatandaşlara teşekkür ederek, kurallara uyulması ile sağlıklı günlerin çok yakında geleceğini ifade etti. Zolan, “Bugüne kadar olduğu gibi tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla koordineli bir şekilde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gideriyoruz. Görevimizin başında, vatandaşlarımızın yanındayız” dedi.

Vatandaşların ihtiyaçları için Büyükşehir ALO 153 hattını ve 112 Çağrı Merkezini arayabileceğini belirten Zolan, sahada çalışan tüm ekiplere teşekkür etti.