27.03.2023, Pazartesi
9 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Neşet Ertaş, Büyükşehirin düzenlediği konserle anıldı

Neşet Ertaş, Büyükşehirin düzenlediği konserle anıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 21 Kasım 2022 Pazartesi - 11:45Güncelleme: 21 Kasım 2022 Pazartesi - 11:45
Neşet Ertaş, Büyükşehirin düzenlediği konserle anıldı

Türk halk müziğinin ünlü ozanı Neşet Ertaş, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nın sahne aldığı konserle anıldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş için anma konseri düzenledi. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Ali Değirmenci, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Haberin DevamıReklam

Gecede Antalya Devlet Senfoni Orkestrası sahne alırken konseri Şef Eray İnal yönetti. Nilgün Kızılcı ve Mustafa Kemal Şimşek büyük usta Neşet Ertaş’ın eserlerini seslendirirken Belçim Aydın, Gökçe Şar, Ali Şar, İsmail Eraslan ve Fatih Ahmed Tektemür ise yöresel oyunlarıyla geceye renk kattı.

Konser sonrası konuşma yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Değirmenci, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’na ve izleyicilere teşekkür etti. Değirmenci, “Bu gece unutulmaz halk Ozanı Neşet Ertaş’ı andık. Denizlili hemşehrilerimiz programlarımıza yoğun ilgi gösterdiği sürece etkinliklerimiz artarak devam edecek. Sizler olduğu sürece Kongre ve Kültür Merkezimizin kapılarını 7 gün 24 saat açık tutacağız. Denizlili hemşehrilerimiz adına Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nın çok kıymetli sanatçılarına teşekkür ediyorum” dedi.