04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Necmi Ökten Evinin Denizli Ahilik Merkezi...

Necmi Ökten Evinin Denizli Ahilik Merkezi olması için protokol

Haber Merkezi - 22 Eylül 2022 Perşembe - 11:05 Necmi Ökten Evinin Denizli Ahilik Merkezi olması için protokol

Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Avrasya Yönetici Sanayi ve İş Adamları Derneği (AYSİAD) arasında, Necmi Ökten Evi'nin Denizli Ahilik Merkezi olmasına yönelik protokol imzalandı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen Necmi Ökten Evinin Denizli Ahilik Merkezi olmasına yönelik protokolün imza törenine, Başkan Osman Zolan ve Avrasya Yönetici Sanayi ve İş Adamları Derneği (AYSİAD) Başkanı Mahmut Catlık ve derneğin yönetim kurulu üyeleri katıldı.

ZOLAN’A TEŞEKKÜR

Katkılarından dolayı Zolan’a teşekkür eden Catlık, İmzalayacağımız protokole karşılık elimizden gelen her türlü gayreti hem Türkiye Cumhuriyeti hem de Denizlimiz için göstereceğiz. Hükümlülüklerimizi yapmak için elimizden gelen sorumluluğu, enerjimizi sarf edeceğiz” dedi.

“ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMA GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Milli ve manevi değerlere sahip çıkmak adına önemli bir çalışmayı gerçekleştireceklerini kaydeden Zolan, “Hem iş insanlarımıza, hem de bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkan anlayışla yolumuza devam ediyoruz. Bu yürüyüşe katkı vermek ve güçlendirmek adına bu güzel mekanımızı sizlere tahsis ettik” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam

“AHİLİK BİZİM TEMELİMİZ”

Ahilik Haftası’nda böylesine güzel bir işe imza atmış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Zolan, şunları söyledi:

“Ahilik kültürümüzün, değerlerimizin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması çok önemli.Çünkü ahilik gerçekten bizim temelimiz, kökümüz. Bugün Denizli ihracatta, ekonomide, üretimde ve ticarette başarılıysa bu ahilik kültüründengelen güzellikle olmuştur. İnşallah sizlerve Büyükşehir Belediyesi olarak biz,bu değerlerimize hep birlikte sahip çıkacağız, şimdiden hayırlı uğurlu olsun.”

Konuşmaların ardından Zolan ve Catlık protokole imza attı.

AHİLİK KÜLTÜR MERKEZİ

Denizli Büyükşehir Belediyesinin AYSİAD’a tahsis edeceği tarihi Necmi Ökten Evi’nde kurulacak Denizli Ahilik Merkezi ile Denizli’nin ekonomik, kültürel ve sosyal dayanışmasını kuvvetlendirerek toplumun daha da kalkınmasına katkıda bulunmak amaçlanıyor. Kentin sınaî, ticari, sosyo-ekonomik, eğitim ve kültür düzeyinin yükseltilmesine de destek sağlamaya yönelik çalışmaların yapılacağı Denizli Ahilik Merkezi ile Denizli kültürüne ait değerlerin gelecek kuşaklara aktarılmasına yönelik projelerin gerçekleştirilmesi planlanıyor.