25.06.2021, Cuma
20 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirin “Nasıl Giderim” uygulamasıyla kent ulaşımına...

Büyükşehirin “Nasıl Giderim” uygulamasıyla kent ulaşımına kolaylık

Haber Merkezi - 2 Haziran 2021 Çarşamba - 10:40 Büyükşehirin “Nasıl Giderim” uygulamasıyla kent ulaşımına kolaylık

Denizli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların hayatını kolaylaştıracak yeni bir akıllı bir uygulamaya sistemini hizmete sundu. Denizli'ye özel “Nasıl Giderim?” uygulamasında, kent geneli ulaşım, yaya, özel araç veya belediye otobüsü alternatifleriyle birlikte veriliyor.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kent geneli ulaşımda vatandaşların hayatını kolaylaştıracak bir uygulamayı daha hizmete sundu. Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından Denizli’ye özel hazırlanan “Nasıl Giderim?” uygulamasına bilgisayar, cep telefonu veya tabletten https://adres.denizli.bel.tr/nasilgiderim/ adresinden girilebiliyor. Denizli il sınırları içerisini gösteren haritada ulaşım, yaya, özel araç veya kent içi hizmet verilen Denizli Büyükşehir Belediyesi otobüsü alternatifleriyle birlikte görülüyor. Bulunulan adres veya konuma göre, kişinin gideceği noktaya en yakın duraktan kaç numaralı belediye otobüsüne binilebileceği de görülen uygulamanın ulaşımda büyük kolaylık sağlaması bekleniyor. Uygulama ile ulaşılmak istenen adrese en hızlı şekilde nasıl gidilebileceği pratik bir şekilde görülüyor.

NÖBETÇİ ECZANELERİ BULMAK ARTIK ÇOK KOLAY

Geliştirilen Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) tabanlı uygulama ile faklı konumlar arası en kısa güzergahın da sorgulanabildiği sistem ile adres veya konuma göre en yakın eczane, nöbetçi eczane gibi noktalara ulaşım da güzergahlarıyla birlikte sunuluyor. Harita üzerinde, gidilecek başlangıç ve bitiş noktaları seçilerek özel araç, yaya veya belediye otobüsü alternatifleriyle nasıl ulaşılacağı gösterildiği gibi, önemli yer ve durak isimleri de yazılarak gidilecek nokta görülebiliyor. Yerli ve milli uygulamanın diğer mobil navigasyon sistemlerinden farkının daha güncel verilerin olmasının yanında başka bir uygulama yada altlık harita verisine ihtiyaç duymadığı ve sürekli geliştirilmeye açık olduğu belirtildi.

“BÜYÜKŞEHİR ONLARCA AKILLI UYGULAMA HAYATA GEÇİRDİ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, vatandaşların daha rahat ve konforlu yaşamına katkı sağlamak için bugüne kadar onlarca akıllı uygulamayı hayata geçirdiklerini söyledi. Kısa süre önce afetlerde vatandaşların güvenli toplanma ve geçici barınma alanlarını gösterir dijital haritayı hizmete sunduklarını hatırlatan Zolan, şunları kaydetti:

“Yerli ve milli olarak geliştirdiğimiz Nasıl Giderim? navigasyon uygulaması ulaşımda vatandaşlarımıza büyük kolaylıklar sağlayacak. Denizli’yi hiç bilmeyen biri bile uygulamayı kullanarak, yaya, özel araç yada belediye otobüslerimizle nereye, nasıl gideceğini tüm alternatifleriyle birlikte görebilecek. Nöbetçi eczanelere ulaşım çok kolay olacak. Çok şükür her alanda Denizlimize güzellikle katmaya devam ediyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”