26.10.2021, Salı
10 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Moldova Büyükelçisi Croitor’dan Zolan’a ziyaret

Moldova Büyükelçisi Croitor’dan Zolan’a ziyaret

Haber Merkezi - 28 Eylül 2021 Salı - 16:26 Moldova Büyükelçisi Croitor’dan Zolan’a ziyaret

Bir dizi ziyaret ve program için Denizli’ye gelen Moldova Ankara Büyükelçisi Dimitri Croitor, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti.

A- A+

Ziyarete önceki dönem Moldova Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Hulusi Kılınç, Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GESİFED) Başkanı Oktay Mersin, yönetim kurulu üyeleri ve beraberindekiler eşlik etti. Croitor, ziyarette yaptığı konuşmada Denizli’ye ikinci kez geldiğini belirterek, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin daha da artması için iş dünyası ile görüşmeler gerçekleştireceğini belirtti. Zolan’ı Moldova’ya davet eden Croitor, “Türkiye bizim her zaman yanımızdadır” diye konuştu. Moldova’daki yatırım fırsatlarını anlatan Croitor, siyasi stratejik ortaklığın ekonomide de artarak sürmesi gerektiğini dile getirdi.

ZOLAN’DAN İŞBİRLİĞİ VURGUSU

Haberin DevamıReklam

Başkan Zolan ise, Moldova ile kol kola, dayanışma içerisinde ilişkilerin dostane bir şekilde sürmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, iki dost devletin her türlü işbirliğini geliştirmesi adına yapılan çalışmaların önemli olduğunu kaydetti. Karşılıklı fırsatların değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen Zolan, şunları söyledi:

“Denizlimizde kendi özelinde çok işletme barındırıyor. Üretim yapan bir şehir Denizli, hem ihracat hem ithalat hem de üretme anlamında o kültüre sahip olan bir şehir. Şehircilik anlamında da birçok güzelliğimiz var. Birbirimizden öğrenecek birçok şeyimiz var. Ziyaretinizden dolayı sizlere çok teşekkür ederim. En güzel işbirlikleri karşılıklı menfaat ilişkileridir. Bu ticaret ile olur. Ticarette işbirlikleri, bağları daha da güçlendirir. Yol arkadaşlığını kuvvetlendirir.”