26.05.2022, Perşembe
19 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Minik yazar Mantaroğlu’ndan Zolan’a ziyaret

Minik yazar Mantaroğlu’ndan Zolan’a ziyaret

Haber Merkezi - 23 Nisan 2022 Cumartesi - 11:06 Minik yazar Mantaroğlu’ndan Zolan’a ziyaret

Hayal dünyasını hikâyelere döken minik yazar İnci Gülgün Mantaroğlu, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret ederek kitabını hediye etti.

A- A+

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Hacı İbrahim Demireren Cumhuriyet İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi İnci Gülgün Mantaroğlu, Hacı İbrahim Demireren Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Mehmet Özsan, Müdür Yardımcısı Süleyman Yurtseven, Öğretmen Sedat Arıkan ve küçük yazar Mantaroğlu’nun annesi Hale Mantaroğlu Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti.

KİTABINI HEDİYE ETTİ

Kendi hayal dünyasını yansıttığı hikayeler kitap haline getirilen Mantaroğlu, sınıfında yer alan 27 arkadaşı ile birlikte öğretmeni Sedat Arıkan’ın yönlendirmesiyle hikaye kitabı yazmaya nasıl başladıklarını anlattı. Minik yazar Mantaroğlu, İnci’nin Hayal Dünyası adlı kitabını Zolan’a hediye etti. Öğretmen Sedat Arıkan, bu çalışmaya çocukların kendi öz değerlerinden beslenerek birer farkındalık oluşturması ve örnek olmaları için çalıştıklarını söyledi. Her öğrencinin kendi hikayelerinin yer aldığı özel kitaplar hazırladıklarını anlatan Arıkan, kendilerine destek veren Zolan’a teşekkür etti.

“ÇOCUKLARIMIZ BİZİM HAZİNEMİZ”

Ziyaretten büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Zolan, İnci Gülgün Mantaroğlu, ailesi ve öğretmenlerini kutladı. Zolan, “Bu işe motive olmasanız, çocuklarımıza bu şekilde yol gösterici olmasanız, bu güzel eserler ortaya çıkmaz. Çocuklarımızın önündeki engelleri kaldırıyorsunuz. Çocuklarımız inşallah bizden daha ileride ve başarılı olacak. Onlar bizim geleceğimiz, hazinemiz. Bu hazinelerin ortaya çıkması gerekiyor. Sizlerin çok büyük katkısı olmuş, her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.