26.05.2022, Perşembe
19 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Minik Minik Ellerim Susuz Büyümez Düşlerim...

Minik Minik Ellerim Susuz Büyümez Düşlerim Projesi ile 24 bin 370 öğrenciye ulaşıldı

Haber Merkezi - 16 Nisan 2022 Cumartesi - 10:23 Minik Minik Ellerim Susuz Büyümez Düşlerim Projesi ile 24 bin 370 öğrenciye ulaşıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü tarafından 6 yıl önce başlatılan Minik Minik Ellerim Susuz Büyümez Düşlerim Projesi kapsamında 24 bin 370 öğrenciye ulaşıldığı belirtildi.

A- A+

DESKİ’nin suyun önemini ve su tasarrufunu gelecek nesillere aşılamak amaçladığı Minik Minik Ellerim Susuz Büyümez Düşlerim Prejesinde 6’ncı yıla girildi. Tiyatro ve müzikal gösteriler ile bugüne dek 190 okulda 24 bin 370 öğrenciye ulaşılırken, bu yıl düzenlenen Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında 14 okulda 3 bin 250 öğrenciye suyun önemi anlatıldı.

Bu yıl, Denizli’nin merkez ve ilçelerinde 7 anaokulunda bin 690, 7 ilkokulda ise bin 560 öğrenci olmak üzere toplamda 14 okulu ziyaret ederek 3 bin 250 öğrenciye ulaşıldığı belirtildi. Öğrencileri hem eğlendiren hem de suyun tasarrufu ile ilgili bilgiler veren “Damla” ile “Deniz” karakterlerinin yer aldığı tiyatro gösterisinin ardından dans gösterisi ile devam eden etkinliklerde; miniklere balon, magnet, rüzgar gülü ve su tasarrufu ile ilgili boyama kitabı hediye edildi.

“FARKINDALIĞI YÜKSEK BİREYLER YETİŞSİN İSTİYORUZ”

Proje hakkında konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, gelecek nesillerde su konusundaki farkındalığı ve duyarlılığını artırmak için çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Su olmadan hayatın devam edemeyeceğini kaydeden  Zolan, “Suyumuzu korumak ve gelecek nesillerimize daha sağlıklı bir kent bırakmak için Denizlimizin dört bir tarafında alt yapı yatırımları yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Suyumuzu tasarruflu kullanmak adına gelecek nesillerimize suyun önemini anlatıyor, duyarlılığı ve farkındalığı yüksek bireyler yetişsin istiyoruz. Projemize emek veren tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.