21.09.2021, Salı
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Minik Minik Ellerim Ekibi Çameli’de

Minik Minik Ellerim Ekibi Çameli’de

Haber Merkezi - 24 Mayıs 2017 Çarşamba - 20:24 Minik Minik Ellerim Ekibi Çameli’de

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü'nün, suyun önemini aktarmak için başlattığı "Minik Minik Ellerim Susuz Büyümez Düşlerim" projesi Çameli ilçesinde çocuklarla buluştu.

A- A+

DESKİ bir yandan kentin tamamına alt yapı hizmeti verirken, diğer yandan suyun önemini gerçekleştirdiği projelerle gelecek nesillere anlatıyor. Bu kapsamda ilki geçen yıl Dünya Su Günü ile birlikte başlatılan Minik Minik Ellerim Susuz Büyümez Düşlerim projesi Çivril, Sarayköy, Serinhisar, Baklan, Beyağaç, Babadağ, Tavas, Güney, Çal, Bekilli ve Kale ilçelerinin ardından Çamelili çocuklarla buluştu.

Haberin DevamıReklam

EĞLENDİRİRKEN ÖĞRETİYOR

Çameli Belediyesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe, Çameli Kaymakamı Onur Özaydın, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürü Doç. Dr. Mahmud Güngör, eğitimciler ve ilçede öğrenim gören ilkokul 1. sınıf öğrencileri katıldı. Eğlendirirken aynı zamanda eğitmeyi amaçlayan Minik Minik Ellerim Susuz Büyümez Düşlerim projesi ile suyun hayatımızdaki önemi, su tasarrufu; “Damla” ile “Deniz” karakterlerinin yer aldığı tiyatro oyunu ve dans gösterileri ile öğrencilere anlatıldı. Etkinlikte ayrıca miniklere balon, rüzgar gülü, resim defteri ve tişört hediye edildi.

8.000 ÖĞRENCİYE ULAŞILDI

Çameli ile 12’inci ilçede gösterim yapan Minik Minik Ellerim Ekibi’nin bugüne kadar yaklaşık 4 bin 800 kilometre yol kat ettiği, 82 okulda 140 gösteri yaparak toplamda 8 bin öğrenciye ulaştığı kaydedildi.