Minik karateciler için kemer ve diploma töreni – D20Haber
05.10.2023, Perşembe
16 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Minik karateciler için kemer ve diploma...

Minik karateciler için kemer ve diploma töreni

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 29 Mart 2022 Salı - 13:23Güncelleme: 29 Mart 2022 Salı - 13:23
Minik karateciler için kemer ve diploma töreni

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen karate kursunda başarılı olan kursiyerler için diploma ve kemer töreni düzenledi.

Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda yapılan programa Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, sporcu aileleri ile kursiyer çocuklar katıldı. Kursiyer çocukların gösterisi ile başlayan programda konuşan karate kursu öğrencisi Ceylin Sağ, 12 yaşında Denizli Büyükşehir Belediyesinin ücretsiz karate kursuyla tanıştığını söyledi. Sağ, “Bu spor dalında kendimi geliştirmek ve şampiyonluklar yaşamak istiyorum. Bizlere bu imkanı sağlayan Başkanımız Osman Zolan’a teşekkür ederim” dedi. Karate Antrenörü Muhammet Kaya ise karatenin insana özgüven kazandıran bir spor dalı olduğunu kaydederek Zolan’a teşekkür etti.

ANNE-BABALARA TEŞEKKÜR

Konuşmasına, spor kurslarına çocuklarını gönderen anne-babalara teşekkür ederek başlayan Zolan, spor yapmanın çocuklara kazandırdığı değerlerden bahsetti. Zolan, “Çocuklarımızı geleceğe hazırlamanın, onların donanımlı ve özgüvenli olmasını sağlamanın yollarından biri de spor yaptırmaktır. Benim hayalim her çocuğumuza, gencimizeen az bir branşta spor yaptırmaktır. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak 20’yi aşkın branşta ücretsiz spor kursları veriyoruz. Tüm vatandaşlarımızı spor kurslarımıza davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

“İMKANLARIMIZI SEFERBER ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Karate branşına ilginin her geçen gün arttığını dile getiren Zolan,”Çocuklarımız, gençlerimiz pırıl pırıl hepsi eğitim alıyor. Spor disiplin demektir, kurallar bütünüdür. Hayatta da kurallar vardır. Spor disiplini getirir, ekip ruhu ve beraber hareket edebilmektir. Sporda galibiyet ve mağlubiyet vardır, hayatta da bazen başarılı bazen başarısız oluruz. Çocuklarımıza spor yaptırarak hayata hazırlıyoruz” dedi. Zolan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Çocuklarımız mutlu olduğu sürece Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz. Diplomasını alan ve kemer takan çocuklarımızı tebrik ediyorum” diye konuştu. Konuşmaların ardından diploma ve kemer takma törenine geçildi. Başkan Osman Zolan, karate kursunda başarılı olan sporculara diploma ve kemerlerini takdim etti.