Mevlana Şeb-i Arus’la anılacak – D20Haber
02.03.2024, Cumartesi
9 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Mevlana Şeb-i Arus’la anılacak

Mevlana Şeb-i Arus’la anılacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 15 Aralık 2023 Cuma - 10:05Güncelleme: 15 Aralık 2023 Cuma - 10:05
Mevlana Şeb-i Arus’la anılacak

Denizli Büyükşehir Belediyesince düzenlenecek Şeb-i Arus töreni ile Mevlana Celaleddin Rumi, hakka vuslatının 750. yıldönümünde anılacak.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, büyük düşünür ve mutasavvıf Mevlana Celaleddin Rumi’nin Hakk’a vuslatının 750. yıldönümü dolayısıyla anma etkinliği hazırladı. Denizli Büyükşehir Belediye Konservatuarı’nın gerçekleştireceği program 17Aralık Pazar günü akşamı saat 20:00’de Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Özay Gönlüm Salonu’nda yapılacak.

Programda Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Tasavvuf Musikisi Korosu, ilahiler söyleyecek, ayrıca Ali Sürücüoğlu ile Ahmet Sarıkaya kasideler okuyacak.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, büyük düşünür Hz. Mevlana’nın vuslatının 750. yıldönümü dolayısıyla hazırladıkları anma programına tüm hemşehrilerini davet etti. Mevlana’nın öğreti ve felsefesine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Zolan, şunları kaydetti:

“Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak, hayatı boyunca tüm insanlığa örnek olan, ölümü ile bile gelecek nesillere büyük dersler veren Hz. Mevlana’yı gelecek nesillere anlatmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda düzenleyeceğimiz Vuslat Gecesi programına tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum.750 yıl önce sözüyle, nefesiyle gönüllere dokunan, 66 yıllık ömrünü ilahi aşka adayan Hz. Mevlana’yı rahmetle anıyorum.”

SONSUZLUK KERVANI

Öte yandan Denizli Büyükşehir Belediyesi hafta sonu çok özel şiir, sohbet ve ezgi programı düzenleyecek. Yazar Serdar Tuncer, şiirleri ile gönüllerde taht kuran Dursun Ali Erzincanlı, ezgileri ve yorumlarıyla Murat Beletile Mikail Şimşek Denizlililerle buluşacak.Tüm vatandaşların davetli olduğu program 16 Aralık Cumartesi saat 20:00’de Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak.