Mevlana Şeb-i Arus töreni ile anıldı – D20Haber
21.02.2024, Çarşamba
7 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Mevlana Şeb-i Arus töreni ile anıldı

Mevlana Şeb-i Arus töreni ile anıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 18 Aralık 2023 Pazartesi - 12:48Güncelleme: 18 Aralık 2023 Pazartesi - 12:48
Mevlana Şeb-i Arus töreni ile anıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Şeb-i Arus etkinliği ile Mevlana Celaleddin Rumi, hakka vuslatının 750. yılında anıldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Mevlana Celaleddin Rumi’nin hakka vuslatının 750. yıldönümü dolayısıyla anma programı düzenledi.

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen özel programa, Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun ve eşi Sevilay Coşkun, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Haberin DevamıReklam
Çocuk semazenlerin de yer aldığı 40 kişilik sema ekibi muhteşem ışık ve görsel sunumla katılanlara unutulmaz bir gece yaşattı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği vuslat gecesi büyük beğeni topladı.

İLAHİ VE KASİDELER SÖYLENDİ

Vuslat Gecesi’nde Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Tasavvuf Musikisi Korosu ilahiler söyledi. Ali Sürücüoğlu ile Ahmet Sarıkaya’nın ilahi ve kasideler okuduğu anma programında güftesi Mevlana Celaleddin Rumi’nin kendine ait olan eseri “Acemaşiran Ayin-i Şerifi” gerçekleştirildi.

Sema ekibi ise Ayin-i Şerif’i icra etti. Zolan, Mevlana’nın miras bıraktığı değerleri, güzellikleri gelecek nesillere anlatmaya devam edeceklerini belirterek, geceye katılanlara teşekkür etti.