21.03.2023, Salı
9 °C / 21 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. MESKA Evleri’nin içme suyu hatları yenileniyor

MESKA Evleri’nin içme suyu hatları yenileniyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 3 Kasım 2022 Perşembe - 11:11Güncelleme: 3 Kasım 2022 Perşembe - 11:11
MESKA Evleri’nin içme suyu hatları yenileniyor

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, altyapı çalışmalarının devam ettiği MESKA Evleri’ni ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, 1980’li yıllarda yapılmasından dolayı sık sık arızalar yaşanan Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki MESKA Evleri’nin içme suyu hatlarını baştan aşağı yenilemek için çalışma başlattı.

Toplam 7 kilometrelik içme suyu hattını kapsayan çalışmaları yerinde inceleyen Zolan’a DESKİ Genel Müdürü Niyazi Türlü, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın, Seval Gebeş, Serhat Akbulut ve Ömer Faruk Özer ile daire başkanları eşlik etti. Çalışmalar hakkında bilgi alan Zolan daha sonra mahalle sakinleri ile buluştu.

Haberin DevamıReklam

Bölgenin eskiyen içme suyu hatlarında çok sık arıza ve patlamalar yaşandığını kaydeden Zolan, bu konuda vatandaşların şikayeti olduğunu dile getirdi. Borularda yaşanan patlamalar sonucunda içme suyuna kum gibi olumsuzlukların da karışabildiğini belirten Zolan, Bölgenin içme suyu hatlarının yenilenmesi projesini yatırım planına aldıklarını ve ihalesini yapıp çalışmaya başladıklarını ifade etti. Zolan, “Yaklaşık 7 kilometrelik içme suyu hattımızı dünyanın en kaliteli borularını kullanarak yenileyeceğiz. İnşallah bu yeni hatlar uzun yıllar bölgeye hizmet edecek, vatandaşlarımızın tüm şikayetleri son bulacak. Yapacağız diye vatandaşımıza ‘söz’ vermiştik. Şimdi bu sözü yerine getiriyoruz. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.