Mehmet Akif Ersoy ölümünün 87. yılında anıldı – D20Haber
23.06.2024, Pazar
25 °C / 42 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Mehmet Akif Ersoy ölümünün 87. yılında...

Mehmet Akif Ersoy ölümünün 87. yılında anıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 28 Aralık 2023 Perşembe - 13:35Güncelleme: 28 Aralık 2023 Perşembe - 13:35
Mehmet Akif Ersoy ölümünün 87. yılında anıldı

İstiklal Marşı'nın yazarı Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 87’inci yılında, Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesince, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un 87’inci ölüm yıldönümü dolayısıyla anma programı düzenlendi.

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Kültür ve Turizm İl Müdürü Turhan Veli Akyol, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Anma programında Prof Dr Turgut Tok moderatörlüğünde şair, oyuncu ve sunucu İbrahim Sadri, Vatan Şairi Akif’in şiirlerini Denizlililer için seslendirdi. İstiklal Marşı’nın yazarı Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un hayatından kesitlerin de paylaşıldığı programa katılanlar unutulmaz bir akşam yaşadı.

Haberin DevamıReklam
Programa katılan herkese teşekkür eden Zolan, gecenin sonunda İbrahim Sadri ile Prof Dr Tok’a günün anısına hediye takdiminde bulundu. Eserleriyle Milli Mücadele ruhunu aşılayan Ersoy’un Türk edebiyatının yetiştirdiği en büyük şairlerden biri olduğunu kaydeden Zolan, O’nu ve eserlerini gelecek nesillere aktarmaya devam edeceklerini belirtti.