08.12.2022, Perşembe
6 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Liselerarası Tiyatro Şenliği sona erdi

Liselerarası Tiyatro Şenliği sona erdi

Haber Merkezi - 28 Mayıs 2022 Cumartesi - 14:12 Liselerarası Tiyatro Şenliği sona erdi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübünün bu yıl 6'ncısını düzenlediği Liselerarası Tiyatro Şenliği sona erdi.

A- A+

Şenliğin gala gecesi Büyükşehir Belediyesi Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda yapıldı. Programa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serhat Akbulut, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, tiyatro şenliğine katılan okulların yöneticileri, davetliler ile öğrenciler katıldı.

Tiyatronun toplumun aynası olduğunu ve insanı anlattığı belirten Akbulut, “Binlerce yıllık bu sanat dalı herkes tarafından takdirle karşılanır, beğenilerek izlenir, diğer sanat dallarından çok farklıdır. Tiyatro’yu sadece gerçek yetenekli sanatçılar icra eder. Sizleri tebrik ediyorum. Hevesiniz artarak devam etsin. Sanat hayatınızda başarılar diliyorum” dedi.

Haberin DevamıReklam

Konuşmanın ardından Özel Seviye Anadolu Lisesi, ODTÜ Geliştirme Vakfı, Anafartalar Anadolu Lisesi, Sarayköy Anadolu Lisesi, Tavas Özay Gönlüm Fen Lisesi, Bekilli Atatürk Çok Programlı Anadolu Lisesi ve İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi öğrenci ve idarecilerine şenliğin anısına katılım belgesi ve plaketleri verildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübünce düzenlenen Liselerarası Tiyatro Şenliği’nde 7 farklı liseden ekipler, 5 günde 7 oyun sahneledi.