26.06.2022, Pazar
20 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Leylekler tedavi edildikleri merkezi unutmuyor

Leylekler tedavi edildikleri merkezi unutmuyor

Haber Merkezi - 2 Eylül 2020 Çarşamba - 12:43 Leylekler tedavi edildikleri merkezi unutmuyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavilerinin ardından doğaya salınan leylekler, tedavi edildikleri merkeze hergün gelip, görevlilere adeta selamlıyor.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi, bir süre önce Bozkurt’un Cumalı Mahallesi’nde vatandaşlar tarafından yaralı halde bulunan 3 leyleğe sahip çıkmıştı. Elektrik çarpması sonucu yaralandıkları belirtilen yaralı leylekler, yaklaşık 1 ay boyunca tedavi edildi. Kanat egzersizleri yaptırılmalarının ardından doğaya salındılar.

Tedavileri tamamlanmasının ardından yeniden doğaya salınan leyleklerden 2’sinin eşine az rastlanacak davranışta bulunması ise dikkat çekiyor. Leylekler, hemen hemen her gün sağlıklarına kavuştuğu tesisi ziyaret ederek kendilerini hayata döndüren çalışanlara adeta vefa örneği gösteriyor.

Haberin DevamıReklam

“AİLELERİ OLARAK GÖRÜYORLAR”

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi Veteriner Hekimi Elvan Alkaya, bu yıl çok sayıda yaralanan leyleği tedavi ettiklerini söyledi. Yaralı leyleklerin tedavisinin ardından doğal hayatlarına hazırlamak için tesiste özel bir alan da yaptıklarını ve onlara orada kanat egzersizleri yaptırdıklarını anlatan Alkaya, “Burada tedavisini tamamladığımız 2 leyleğimiz bizleri çok sevdi. Bu yavrular bizlere alıştı ve aileleri de olmadığı için bizi aileleri olarak görüyorlar. Leyleklerimizin tedavisi tamamlandığı halde her gün sabah mutlaka gelip merkezimizi ziyaret ediyorlar. Bu durum hayvanların ne kadar vefakar olduğunu gösteriyor” dedi.